פחות תיירים, פחות לקוחות: ולמה נחיתה מחייבת בידוד?

“אנחנו בנויים בעיקר על התיירים, אם הם לא מגיעים, אין לנו מה לחפש כאן”, אומרים בעלי הדוכנים במחנה יהודה ל’ביזנעס’ • ולמה מי שמגיע מחו”ל צריך בידוד? • “נסעתי במטוס על שלשה מושבים, שדות התעופה ריקים. בכל רכבת מחיפה לתל אביב יש יותר נוסעים מבמטוס!”, טוען אדם ששב מחו”ל בשיחה עם ‘ביזנעס’

מטוס ממריא מנתב"ג | צילום: פלאש 90

הנתונים הזורמים מהלמ”ס מצביעים על התאוששות מסוימת במשק בישראל. יותר עובדים מוחזרים לעבודה בענפים השונים וגם המענקים שהממשלה מחלקת לכל אזרח בימים אלה ישפיעו בוודאי על הצריכה ועל המשק. לעומת זאת תחום אחד נפגע באופן קריטי והצפי לתיקון רחוק מאוד.

מדובר בתחום התיירות המונה על פי הערכות כחצי מיליון עובדים בתחומים ישירים ועקיפים. התיירות שגאתה בשנים האחרונות לאחר מבצע ‘צוק איתן’ הייתה אמורה לשבור שיאים חדשים בקיץ הזה. נגיף הקורונה שסגר את גבולות הארץ וחסם את השמיים הביא את התיירות הנכנסת והיוצאת לשפל היסטורי.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

בעלי דוכנים בשוק מחנק יהודה בירושלים שהתראיינו ל’ביזנעס’ בסוף השבוע שעבר, טענו כי המצב קשה מאוד. “אנחנו בנויים בעיקר על התיירים, אם הם לא מגיעים, אין לנו מה לחפש כאן”. לדבריו, ירושלים ללא תיירים לא מצליחה להנפיק את המכירות של פעם, גם התושבים בעיר כמעט ולא מגיעים לשוק. “יש בעיר כמות גדולה של הדבקות והחששות מונעים מהתושבים לבוא לשוק”.

שדה התעופה בן גוריון הוא לא היחיד השומם בעולם. כותב השורות שוחח עם אדם שטס בשבור שעבר לביקור עבודה בן יומיים בארצות הברית ושוהה כעת בבידוד. “האמת שאני לא כל כך מבין למה אני שוהה בבידוד”, אומר האיש. “שדה התעופה כאן ריק לגמרי, במטוס ישבתי לבד על שלושה מושבים, שדה התעופה בחו”ל גם הוא ריק כמעט לגמרי. הפגישות שלי היו עם שמירת כל הכללים, אז מה ההבדל אם אני נוסע באוטובוס וברכבת לפגישה בתל אביב או טס במטוס לניו יורק? בכל רכבת מירושלים לתל אביב יש יותר אנשים מאשר במטוס לארה”ב”.

פחות מ-6,500 נכנסים

נתוני הלמ”ס המתפרסמים בסוף השבוע מסבירים טוב יותר את המצב. ראשית, לתיירות הנכנסת. בחודש יולי 2019 נכנסו לישראל קרוב ל-350 אלף תיירים ומבקרים. בחודש יולי האחרון נרשמו בשערי הארץ רק 6,300 כניסות בלבד. רק לשם השוואה, בחודש יולי אשתקד נכנסו לישראל 23 אלף איש תחת ההגדרה מבקרי יום, דהיינו, מבקרים הנכנסים ויוצאים מישראל באותו תאריך. בקבוצה זו כלולים גם תיירים בשיט חופים שנכנסים לישראל לביקורי יום ולנים באונייה. בחודש יולי האחרון מדובר על כ-300 מבקרי יום בלבד.

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, החל מסוף חודש ינואר 2020 הוטלו בהדרגה הגבלות על כניסת זרים ממדינות מסוימות לישראל. לקראת אמצע חודש מרץ נאסרה כמעט לחלוטין כניסת זרים לישראל. כך ירדה כמות הנכנסים מ-698.5 אלף כניסות מבקרים בחודשים ינואר פברואר (681.2 בתקופה המקבילה ב-2019) לכ-87 אלף כניסות מבקרים בחודש מרץ (456.4 אלף במרץ 2019), ולכ-15 אלף בלבד בחודשים אפריל יוני (1.6 מיליון (!) בתקופה המקבילה ב-2019). כיום, כניסת זרים לישראל מתאפשרת רק באישור חריג של רשות האוכלוסין וההגירה והתחייבות לכניסה לבידוד של 14 ימים.

Inner article

ללא מוצא

השמים בישראל לא סגורים באופן חד סטרי. בעקבות המשך התפשטות נגיף קורונה בארץ וגם בעולם, מרבית המדינות אוסרות על כניסות זרים. גם ישראל שבתחילה הוגדרה כמדינה ירוקה, הועברה למצב אדום כך שברוב מדינות העולם מסרבים לכניסת ישראלים. על פי נתוני הלמ”ס, בחודש יולי האחרון נרשמו רק 29.1 אלף יציאות לחו”ל של ישראלים, לעומת יותר ממיליון (!) יציאות ביולי 2019.

בחודש מרץ השנה היו כמאה אלף יציאות לחו”ל, לעומת יותר מחצי מיליון במרץ 2019. באפריל ירדו היציאות לשפל של כל הזמנים (3 אלף בלבד יצאו מהארץ, ובחודשים אפריל-יוני ביחד נרשמו כ-27 אלף יציאות לחו”ל בלבד לעומת יותר משני מיליון יציאות באותה תקופה אשתקד. בחודש יולי 2019 נרשמו בגבולות הארץ 1,138,000 יציאות, כ-80 אלף דרך מעברי הגבול ביבשה וכל השאר דרך האוויר. בחודש יולי השנה יצאו פחות מ-100 איש דרך המעברים היבשתיים.

בלמ”ס מוסיפים כי מתוך 29.1 אלף יציאות לחו”ל של ישראלים בחודש יולי השנה, 1,700 יציאות (5.8%) היו של אזרחי ישראל שמתגוררים בחו”ל ובאו לארץ לביקורי מולדת (2.6% ביולי 2019). על פי הלמ”ס, הגדרת ‘ביקורי מולדת’ חלה על ישראלים ששהו יותר מ-275 ימים בחו”ל באופן מצטבר בשנה החולפת ובאו לארץ לא יותר מפעמיים במהלך השנה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה