פייפאל תתחיל למכור, לקנות ולהחזיק ביטקוין בארה"ב

פייפאל תאפשר מכירה, קנייה ואחזקה של ביטקוין למשתמשים בארה"ב • עד תחילת 2021 תאפשר ל-26 מיליון בתי עסק לקבל מטבעות דיגיטליים באמצעותה • מני רוזנפלד: "צעד בעל משמעות עצומה למשתמשי ביטקוין"

מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין | צילום: גלעד אילוז

פייפאל, ענקית התשלומים האמריקאית, הודיעה היום כי תאפשר קנייה, מכירה ואחזקה של ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים. עוד הוסיפה החברה, כך לפי הודעתה שהתפרסמה ב'רויטרס', כי בשלב ראשון תאפשר את השירות ללקוחותיה בארה"ב וכי עד תחילת 2021 תאפשר ל- 26 מיליון בתי עסק הפועלים באמצעותה לקבל ביטקוין, כשם שהם מקבלים מטבעות חוץ אחרים.

"העובדה ששירות תשלומים עצום בעל מאות מיליוני לקוחות בכל העולם, יאפשר לסחור ולהחזיק ביטקוין עבור לקוחות היא בעלת משמעות עצומה עבור משתמשי ביטקוין", הסביר היום מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי, את משמעות הצעד.

"עד היום ביטקוין שיגשג למרות המקלות בגלגלים מצד הבנקים וחברות הסליקה, ולכך מתווסף האתגר הטכני להחזיק ולאבטח מטבעות. העובדה שאחד משירותי התשלומים המפוקחים, האמינים והפופולאריים בעולם ייתן שירותים עבור מטבעות דיגיטליים מבוזרים, תקל על קהל עצום של משתמשים ובעלי עסקים לשלם באמצעותם ולהחזיק אותם.

"למעשה", הבהיר רוזנפלד, "ביטקוין יהפוך למטבע חוץ ככל המטבעות האחרים, וסביר להניח שתיפתח אפשרות לשלם באמצעותו בפייפאל, כאשר מקבלי התשלום יוכלו לקבל אותו בביטקוין או בכל מטבע אחר, מה שיהפוך את השימוש בו לקל משמעותית. אם אכן פייפאל תתקדם עם המתווה שהוכרז, ותרחיב אותו בעתיד מעבר לארה”ב, זהו צעד ענק עבור ביטקוין בדרך לביסוסו כאלטרנטיבה משמעותית למערכת הכספית הקיימת".

יובל רואש, מנכ"ל ביטס אוף גולד | צילום: רונן גולדמן

"יש 26 מיליון חנויות בעולם שיוכלו לקבל תשלומים בביטקוין החל מ- 2021" מסביר יובל רואש, מנכ"ל 'ביטס אוף גולד'. "מדובר למעשה בצעד שהופך את ביטקוין לשמיש הרבה יותר. ביטקוין נועד לשמש כמטבע עובר לסוחר- ואם עד עכשיו היו כל מיני חסמים ברמת המשתמש, Paypal חותכת אותם בגרזן חד.

Inner article

"בחודשים הקרובים יוכלו משתמשים לשלם מיתרת הביטקוין בארנק הפייפאל שלהם, כפי שהם משלמים מיתרת הדולרים שלהם, מה שיאפשר לכמות עצומה של משתמשים ברחבי העולם לעשות שימוש בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים אחרים וסביר להניח שתהיה לו גם השפעה על מחזורי השימוש ואף על שערם של מטבעות אלה.

"אנחנו מעריכים כי הצעד הזה מגיע בעקבות תהליכי האסדרה הרגולטורית שקורים בשנים האחרונות ברוב מדינות העולם, והכרזה של כמה בנקים מרכזיים וחברות ענק כמו פייסבוק על הנפקת מטבעות דיגיטליים מדינתיים ועצמאיים, בהתאמה, וזוהי תחילת ההיערכות לעידן זה".

גם רון צרפתי, סמנכ"ל Bit2C אמר, כי "המהלך יאפשר גישה משמעותית לביטקוין למיינסטרים בציבור. אנשים ועסקים מן היישוב יוכלו להשתמש במטבע הדיגיטלי. מדובר בשלב חשוב נוסף במהפכה הפיננסית שביטקוין ועולם המטבעות הדיגיטליים מובילים".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה