פינוי בינוי משודרג, בניין בוטיק במקום בלוק ישראלי טיפוסי

עוד ועוד בניינים בשכונת הדר יוסף בתל-אביב, שכונה שהוקמה לפני שבעים שנה, עוברים תהליך של תמ”א 38 או פינוי-בינוי. יש מי שבוחרים לבנות מגדל מגורים במקום הבניין הישן, ויש מי שבוחרים בדירות בוטיק

בוטיק במקום בלוק טיפוסי. הדמיית הבניין בקהילת ורשה

טרנד ה”בוטיק” הפך למגמה מרכזית בתחום עיצוב הבניינים המשותפים, אשר עבר שינוי מהותי מדירות סטנדרט, לדירות ייחודיות בעלות מאפיינים יוצאי-דופן: יוקרה, גימור איכותי, מפרט טכני גבוה, סביבה ייחודית ועיצוב מעניין ויחיד במינו. כל זאת, כדי לסמן לרוכש הדירה שביכולתו להשיג עבורו ועבור משפחתו סביבת מחייה משודרגת. בדרך זו, מקום המגורים הופך אף הוא לפריט בוטיק ייחודי, שלכאורה לא כל אחד יכול להרשות לעצמו.

חברת ‘ארזים’ מקבוצת ‘אורון אחזקות והשקעות’, החלה בבניית פרויקט תמ”א 38 בשכונת הדר יוסף שבצפון תל-אביב. מדובר בפרויקט ‘קונספט בשדרה’, הממוקם ברחוב קהילת ורשה 69, במסגרתו נהרס בניין ישן בן שתי קמות והחלה בנייתו של בניין בוטיק מפואר שיכיל 24 יחידות דיור. לאחר הריסת הבניין הישן החלה ‘ארזים’ לבנות את שלד הקומה הראשונה, והיא צפויה למסור את הפרויקט במהלך הקיץ הקרוב.

איתן אפוד, מנכ”ל ‘ארזים’, מציין כי במסגרת עסקת הקומבינציה יקבלו בעלי המגרש, אשר עזבו בשבועות האחרונים את בתיהם, דירת ארבעה חדרים ודירה נוספת בת חמישה חדרים לכל אחד. כלומר, לכאורה ישלשו בעלי הדירות את ערך נכסיהם עם סיום הבנייה.

אפוד טוען כי בשנים האחרונות מתנהל שוק הנדל”ן הישראלי בתוך שני מסלולים עיקריים – שנראה כי הם משלימים האחד את השני. האחד – מגדלי יוקרה, והשני -בנייני בוטיק. הוא הוסיף כי מאפייני דירות הבוטיק הם בעיקר השקעת הקבלן בתכנון אדריכלי יוצא דופן, החל מאזור הלובי בבניין ועד ירידה לפרטים קטנים בכל דירה ודירה.

לדבריו, “בפרויקט בניה של בניין בוטיק האדריכל תופר חליפה מיוחדת לכל דייר פוטנציאלי, מתוך מחשבה עמוקה כיצד לענות על הצרכים האישיים של בני הבית, ולהפוך את הבית למקום שהוא הרבה יותר ממקום מגורים המקיים את הדרישות הבסיסיות. ברור שמחירה של דירת בוטיק יהיה שונה מדירה סטנדרטית, בשל ההשקעה בתכנון ובעיצוב והירידה לפרטים, וגם על-מנת לבדל שיווקית את הנכס מנכסים שאינם מוגדרים בקטגוריה היוקרתית זו”.

בהדר יוסף, שכונה שהוקמה עוד טרם קום המדינה (תש”ו), מתוכננים פרויקטים נוספים במסגרת תכניות ‘פינוי-בינוי’. וזאת בעידודה של עיריית תל-אביב, במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית.

 

רוגע160

תגובה אחת ל: "פינוי בינוי משודרג, בניין בוטיק במקום בלוק ישראלי טיפוסי"

  1. כמה בעיות קריטיות במהלך התקשרות הדיירים עם יזם, יש מענה ענייני בדמות חברות מנהלת
    http://www.afikim38.com/minhelet/

כתיבת תגובה