פיצוי ל-27 אלף מנויי 'סלקום' כשרים: 20 שקלים

בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד סלקום ע"י מנויים כשרים סוכם בפשרה שתקבל תוקף של פסק דין, כי החברה תשלם 20 שקלים ל-27 אלף מנויים בקומה הכשרה • הסיבה: המנויים לא קיבלו הודעת סמס על העלאת התעריף כחלוף שנה ממועד חתימת החוזה בינם לבין החברה, על חבילת התקשורת המוזלת

סלולרי כשר | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עם השלמת המיזוג (היום) בין 'גולן טלקום' לסלקום – תידרש 'סלקום' להיפרד מסכום נוסף בעקבות אי יידוע מראש על העלאת תעריף.

תביעה ייצוגית של מנויים כשרים שלא קיבלו הודעה מסלקום על ייקור החבילה כחלוף שנה ראשונה לחבילת התקשורת שרכשו, תוביל לפיצוי במסגרת הסדר פשרה של 20 שקל ל-27 אלף מנויים כשרים שלא קבלו הודעת סמס על ייקור החבילה – בשל העובדה הפשוטה: למנויים כשרים, אין שירות קבלת סמס.

250/200 סייד בר + קובייה

על פי דיווח ב'גלובס', הושגה פשרה בתביעה הייצוגית נגד סלקום שהוגשה על ידי עו"ד צביאל מוסקוביץ'. בתביעה צוין, כי סלקום נמנעה מלשלוח למנויי מסלול "כשרים ללא הגבלה" הודעה קולית על כך שהמסלול שלהם עומד להתייקר בכ-50 שקל בחלוף 12 חודשים מרכישתו: מ-29 שקל ל-79 שקל בחודש.

בדיווח צוטטה התביעה, בה נכתב כי לפי הוראות משרד התקשורת שהתקבלו ביולי 2017, על חברות הסלולר ליידע את המנויים שלהן מבעוד מועד, בתקופה שבין 14-21 ימים לפני השינוי – כי התעריף עומד להשתנות, וזאת בהודעה אשר תוכנה יועבר להם בסבירות הגבוהה ביותר.

"על פי התביעה", כותב גד פרץ ב'גלובס', "ככל הנראה, לא שינתה סלקום את נוהלה הקבוע, וגם למנויי 'המסלול הכשר' שלחה החברה, מסרוני טקסט ובהם ההתראה על שינוי התעריף הצפוי. אך לדברי עו"ד מוסקוביץ', במסלול של "כשרים ללא הגבלה" אין בכלל אפשרות לשלוח או לקבל מסרונים, כך שההודעות הללו, אם נשלחו, לא הגיעו מעולם ליעדן. "הדרך היחידה לעדכן מנויים שכאלה, שגם לא מחזיקים ברובם תא דואר אלקטרוני, הוא על ידי שיחות טלפוניות או שיחות מוקלטות המחויגות אליהם", נטען", כך דיווח 'גלובס'.

לפי הדיווח, " 'סלקום' טענה כי הסיבה שלא נשלחו הודעות קוליות היא תקלה שנפתרה בהמשך, ומאז נשלחות הודעות קוליות בהתאם לרישיון. עוד נטען מטעם החברה כי סלקום מיידעת את המנויים בדבר עדכון מחיר התוכנית במעמד ההתקשרות – בעל-פה ובכתב – הן בתנאי התוכנית והן במסמך מקוצר של עיקרי התוכנית.

"בנוסף נטען ע"י סלקום כי ניתנה הודעה ללקוחות בכתב, סמוך למועד השינוי בחשבונית, על גבי החשבונית ובצורה בולטת, כך שקל היה לעקוב אחר השינוי. בכתב ההגנה אמדה סלקום את מספר המנויים שלא קיבלו התראה מראש על שינוי המסלול בכ-27,400 לקוחות".

גד פרץ סיכם כי "בעקבות מו"מ הגיעו הצדדים להסדר פשרה, שאף התקבל על דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, במסגרתו נקבע כי סלקום תעביר 20 שקל לכל אחד מחברי הקבוצה – אם בזיכוי החשבון, ואם בהעברה בנקאית. ביהמ"ש המחוזי מחוז מרכז בלוד, שדן בהסכם בימים אלה, אישר אותו, והעניק לו תוקף של פסק דין".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה