פיצוץ במגעים בין 'אפריקה ישראל' למוטי בן משה

מחזיקי אגרות החוב של אפריקה ישראל לא מצליחים להגיע להסכמה עם בן משה • מה גרם לפיצוץ המגעים? • מה יעלה בגורל הפקדון של בן משה? • ולמי תימכר חברת דרך ארץ המחזיקה בכביש 6? 

לבייב ובן משה. צילומים: יוסי זליגר, יריב כץ | פלאש 90

עתידה של 'אפריקה ישראל': היום (ראשון) הגישו באי כוחם של נאמני החברה לבית המשפט מסמך ובו הם מודיעים כי תהליך הגישור בין מחזיקי אגרות החוב של אפריקה ישראל ובין מוטי בן משה – נכשל. עורכי הדין מבקשים לדון באפשרות חילוט הפיקדון ל בן משה בעקבות כך.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

כזכור, בדיון האחרון שהתקיים בעניין אפריקה ישראל, השופט אורנשטיין תמך בעמדתו של בן משה, סירב להתדיין בנושא הפקדון של בן משה, ושלח את שני הצדדים לגישור.

נקודת המחלוקת בין בן משה ובין מחזיקי האג"ח הייתה כאשר מחזיקי אגרות החוב וכן הנאמנים רוצים להשתלט על אפריקה ישראל ולקבל את המניות לשליטתם, מה שיאפשר להם לפרק את אפריקה ישראל לכמה חלקים ולמכור אותם בנפרד.

לפי התכנון של מחזיקי האג"ח תימכר אפריקה נכסים לשחקן בשוק הנדל"ן האירופי, חברת 'דניה סיבוס' תימכר לחברה בתחום התשתיות, ואילו אפריקה מגורים תימכר לגוף שעוסק בנדל"ן למגורים בארץ.

את חברת דרך ארץ הייוויז מנג'מנט קורפוריישן בע"מ המחזיקה בכביש 6, שגם היא חלק מאפריקה ישראל, מבקשים באי הכוח למכור ל'שיכון ובינוי' שבחצי השנה האחרונה עברה לשליטתו המלאה של איש העסקים נתי סיידוף, לאחר שזה רכש מאשת העסקים שרי אריסון את חלקה בשיכון ובינוי.

בן משה עצמו רוצה עדיין לרכוש את החברה בהנחה משמעותית, בנוסף הוא מבקש הלוואת מוכר על סכום של 900 מיליון ש"ח בריבית של 4%. מחזיקי האג"ח שללו את הצעתו של בן משה, וכעת כאמור הודיעו לבית המשפט על פיצוץ ההליכים.

בבקשתם, טענו עורכי הדין גיסין ונאור המייצגים את  מחזיקי האג"ח, כי יש לקיים דיון בנוגע לחילוט הפיקדון של בן משה שעומד על סכום של קרוב ל-100 מיליון שקלים, זאת בהתאם להחלטת בית המשפט כי הדיון בנושא יתקיים ב-18 בפברואר.

כאמור, מחזיקי אגרות החוב וכן הנאמנים, מעוניינים לפרק את אפריקה ישראל ולמכור כל זרוע שלה לגוף אחר כאמור, זאת לאחר שהמגעים בינם לבין מוטי בן משה – התפוצצו.

כתיבת תגובה