פלוט: זכיתי להיות האחראי להתיישבות החרדית בנצרת

הר ציון ירכתי צפון • כנס היסוד לקריית ברסלב בהר יונה נערך בהשתתפות רב העיר הגר”י הרצל וראש העיר רונן פלוט. פלוט: אני לא פוחד מהחרדים כמו ראש העיר לשעבר של בית שמש וראש העיר בהווה של ערד

כנס היסוד לקריית ברסלב בנצרת עילית. צילום: יח"צ

בשבוע שעבר ערכו קהילות ברסלב כנס יסוד לקריית ברסלב בנצרת עילית, בשכונת הר-יונה בעיר. במעמד בו השתתפו גם רב העיר הגר”י הרצל וראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט, העלו על נס את התיישבות חסידי ברסלב במודיעין עילית.

נחמן בנשעיה, יושב ראש המזכירות הארצית של חסידי ברסלב, אמר כי קהילת ברסלב שהוקמה לפני שמונה-עשרה שנה הפכה למרכז גדול של חסידי ברסלב. לדבריו, “גם אם הנחשונים נדרשים למאמץ גדול יותר, הרי כאשר בונים מקום חדש, התחושה המיוחדת גורמת לכך שכולם נוטלים חלק”.

כנס היסוד הזה מצטרף לתנופת הבנייה של קריית בעלזא והבניינים המיועדים לקהילות הליטאיות שהולכים ונשלמים. ראש העירייה, רונן פלוט, אמר: “אני מאמין שמגיע לציבור החרדי מקום איכותי בסטנדרט גבוה, ומבטיח לעשות ככל שיידרש לרווחת הציבור החרדי הנוהר למקום”.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

פלוט התייחס גם למחסור בתשתיות ומבני ציבור והצהיר: “לא אתן לאנשים להגיע אלא על דעת זאת שיש הכנת תשתיות ראויה מבני ציבור בתי כנסת ומקוואות טרם הגעתם. אני מאמין שזכיתי מן השמים להיות ראש עיר שעירו מאכלסת בהיקפים גדולים את ההתפתחות החרדית בארץ ואני רואה בכך זכות גדולה”.

פלוט גם ענה על השאלה שמטרידה ראשי ערים אחרים שפוחדים מההתיישבות החרדית. לדבריו הוא אינו מפחד כמו ראש עיריית בית שמש בעבר וראש עיריית ערד בהווה. “הבאתי תוך שנה וחצי יותר מרבע מיליארד שקל לפיתוח העיר. העירייה בראשותי תומכת בהתפתחות החרדית בהר יונה בהקצאות, ביצירת מקומות עבודה נפרדים לנשים ואני בטוח שהעתיד של ההתיישבות החרדית בישראל נמצא כאן בהר יונה”.

הוא אף סיפר כי אחד הקבלנים תובע אותו אישית על התנגדותו לבנייה שאינה מיועדת לחרדים בשכונה. “המשמעות היא שמדובר באזור חרדי, כולל סגירת כבישים בשבת, בנייה נמוכה עם מרפסות סוכה וכל מה שמאפיין שכונה חרדית”, אמר פלוט לתשואות הקהל שנכח במקום.

אחרי הכישלון בחריש, גם ההתיישבות בהר יונה עשויה להיכשל

side
ono-inner

כתיבת תגובה