פספוס קטנצ'יק: המטוס נחת בשלום באוקיינוס

הנוסעים של מטוס בואינג 737 שפספס את מסלול הנחיתה בכ-150 מטרים – שחו את דרכם לחוף מבטחים או חולצו בסירות • ל-47 הנוסעים ואנשי הצוות הרטובים, שלום • חברת התעופה: הטייס "נחת לפני מסלול הנחיתה"

המטוס שנחת על האוקיינוס. צילום: מתוך סרטונים שצילמו מקומיים

בוקר טוב ורטוב במיוחד ציפה היום (ו) לנוסעי המטוס שמצאו את עצמם שוחים לחוף. זאת לאחר שבואינג 737  שנחת בלגונה במיקרונזיה שבפפואה ניו גיני, פספס בכ-160 מטרים את מסלול הנחיתה באי שבמפרץ צ'וק באוקיינוס השקט.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

47 הנוסעים ואנשי הצוות שחו לחוף וחולצו מהמטוס אל החוף, בסירות קטנות – ולכולם שלום.

המטוס של חברת 'אייר ניו גיני' נחת על מי המפרץ לאחר שניסה לנחות בשדה התעופה 'וונו' שבמיקרונזיה. חלף זאת, מצא עצמו הטייס מתחיל לשקוע במים כשמקומיים מחלצים את אחד עשר אנשי הצוות ו-36 נוסעי המטוס – בסירותיהם. הנוסעים ואנשי הצוות הובלו הישר לבדיקות רפואיות. אדם אחד נפצע, המטוס השוקע טרם חולץ.

מ'אייר ניו גיני' נמסר כי המטוס המריא מבירת מיקרונזיה, פונפיי ויעדו היה פורט מורסבי. אך הוא "הונחת לפני מסלול הנחיתה כאשר כל הנוסעים ואנשי הצוות הגיעו לחוף מבטחים. החברה עושה כל מאמץ כדי להבטיח את הבטיחות ואת הצרכים המידיים של הנוסעים והצוות".

חולצו בסירות של המקומיים. מתוך סרטון של אזרח

לפי דיווחים שונים, מנהל שדה התעופה אמר כי הטייס סטה בכ-160 מטרים בלבד ממסלול הנחיתה. בפפואה ניו גיני הודיעו כי ועדת חקירה לתאונות הקיימת במדינה, תבדוק את נסיבות המקרה והגורם לנחיתה המצערת. "אנחנו מנסים לארגן צוות שיגיע לשם, אבל אני לא יכול למסור עוד מידע כי פשוט אין לי אינפורמציה נוספת", אמר הדובר לסוכנות ידיעות צרפתית.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה