פעימה נוספת במעבר בין מפעילות התח"צ בירושלים

ממחר: קו 78 בירושלים עובר להפעלת סופרבוס | במשרד התחבורה זיהו את הצורך להאריך את שרות התחבורה הציבורית גם לאחר חצות: הקווים 78 ו-74 יפעלו עד 2 בלילה | עד סוף 2023, תשלים החברה את הפריסה של הפעלת אשכול דרום ירושלים

אוטובוס של סופרבוס | צילום: יח"צ

השינויים במפעילות התחבורה הציבורית בירושלים ממשיכים לפעימה נוספת: ממחר, יום שישי, 25.2,, כ"ד אדר א' התשפ"ב, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים יאריך את שעות הפעילות של קווים 74 ו-78 עד לשעה 02:00 בלילה. הקווים יופעלו באמצעות חברת סופרבוס, מקבוצת בליליוס, במסגרת זכייתה של החברה במכרזי התחבורה באשכול ירושלים מרכז.

החל מיום שישי הקרוב קו 78 בירושלים הנוסע בין התחנה המרכזית לתלפיות מזרח דרך מרכז העיר, גן הפעמון ודרך חברון עובר להפעלת מפעילת התחבורה הציבורית סופרבוס. כמו כן, משרד התחבורה, באמצעות תכנית אב לתחבורה בירושלים וחברת סופרבוס, זיהו את הצורך להאריך את שרות התחבורה הציבורית גם לאחר חצות. לשם כך תוכנן מערך תחבורה במסגרתו שעות הפעילות של מספר קווים יוארכו. בשלב הראשון יוארכו שעות הפעילות עד 02:00 בלילה בשני קווים: קו 78, וקו 74 המופעל על ידי החברה מנובמבר 2021.

כמו-כן, חלופת הבוקר לנוסעים מתלפיות לגבעת שאול, קו 78א, תבוטל, ובמקומה עומדים לרשות הנוסעים והנוסעות מתלפיות מזרח לגבעת שאול קו 91, ולנוסעים מתלפיות מזרח וממרכז העיר לגבעת שאול קווים 74 ו-75.

שינוי זה הוא חלק ממהלך הרחבת פעילותה של סופרבוס בעיר, במסגרתו היא מפעילה החל מיולי 2021 את קווי השירות הקיימים 136,83,82,38, 74, 75, 77, 163 שפעלו עד אז באמצעות חברת אגד או מפעילים אחרים. במקביל, השיקה החברה קווים חדשים: קו תיירות חדש בתדירות גבוהה במסלול מעגלי (קו 2) לאתרי תיירות באזור העיר העתיקה ולכותל המערבי, קו 91 מתלפיות מזרח לגבעת שאול, קו 504 מחומת שמואל לבנייני האומה, קו 506 שנוסע מחומת שמואל דרך גילה ודרך בגין להר חוצבים, וקו האקספרס החדש בעיר, 531, שנוסע מגילה דרך שדרות בגין במסלול מהיר לבנייני האומה.

עד סוף 2023, תשלים סופרבוס את הפריסה של הפעלת אשכול דרום ירושלים עם השלמת העברת הקווים הקיימים מחברת אגד והפעלת קווים חדשים.

במהלך השנה הקרובה תגביר סופרבוס ב-40% את תדירויות הקווים באשכול, ותפעיל בסך הכול 22 קווים חדשים, ובכללם קווים ישירים לאזורי התעסוקה ולאזור הכניסה לעיר. הקווים יספקו מענה לביקוש הרב לתחבורה ציבורית בירושלים, ישפרו את הקישוריות בין השכונות המתרחבות בעיר וייעלו את הנגישות בה. הם יחזקו את הקווים המהירים שחוצים את העיר ויחברו את השכונות הירושלמיות למוסדות ציבור כגון בתי חולים ומשרדי ממשלה ויקלו על הגישה לקווי הרכבת הקלה הנוספים שיופעלו בשנים הקרובות.

הצי החדש של החברה יכלול סך הכול 382 אוטובוסים, מתוכם  174 אוטובוסים דו מפרקיים, 18 מיניבוסים, ו-44 אוטובוסי דיזל קצר. בנוסף, יופעלו 146 רכבים מונעים באנרגיה חלופית וידידותית לסביבה- כ-95 רכבים חשמליים וכ-51 בגז טבעי.

כתיבת תגובה