פפסי או 7 אפ בייצור ביתי

לאחר רכישת סודהסטרים בידי חברת פפסיקו, שיתוף פעולה ראשון מסוגו בהשקת מוצר שיאפשר הכנת המשקאות הפופולריים של החברה בבית

מכשיר סודהסטרים | צילום: כריסטופר גרדינר, שאטרסטוק

יתכן שבעונת החתונות הבאה נראה על השולחנות פפסי-מקס בבקבוקי פלסטיק קשיחים. כך עולה מהודעת חברת סודהסטרים שפורסמה ב-Ynet. כזכור חברת פפסיקו העולמית רכשה את חברת סודהסטרים ב-3.2 מיליארד דולר והפכה ל'עסקת השנה' של שנת 2018, כעת נרשם שיתוף פעולה ראשון בין השתיים.

במסגרת שיתופי הפעולה, ניתן יהיה לרכוש תרכיז להכנת משקאות מוגזים של חברת פפסי – פפסי, פפסי מקס, 7-אפ, מאונטיין דיו, מירינדה ועוד ולהכין בבית את המשקה האהוב. נדגיש כי החיסכון הכספי לא משמעותי והרעיון פונה בעיקר לטרנד העולמי של 'הפחתת זיהום כדור הארץ באריזות פלסטיק'.

Box

בשלב ראשון, לא ניתן יהיה לרכוש את המשקאות בישראל, למרות שהתרכיזים מיוצרים כאן בארץ, באזור התעשייה באשקלון – כך נכתב ב-Ynet. הם יהיו זמינים רק בשוודיה ובנורווגיה, ומחודש מרץ גם בגרמניה ובצרפת – מדינות שבהן המודעות לצריכת משקאות בבקבוקים רב-פעמיים היא הגבוהה ביותר בעולם.

מחברת סודהסטרים נמסר שההשקה מתבצעת בשלב הראשון בשווקים החזקים ביותר של החברה באירופה, ובהמשך תיבחן השקת התרכיזים גם בשווקים נוספים מחוץ לאירופה, ובכללם בישראל.

ב-Ynet הוסיפו כי בשנת 2014, ניסתה חברת סודהסטרים לבצע מהלך דומה באמצעות שיתוף פעולה עם יצרנית מכונות הקפה האמריקנית קוריג גרין מאונטיין. המכשיר הושק בספטמבר 2015 אך תשעה חודשים בלבד לאחר מכן ייצורו הופסק בשל מכירות חלשות.

נקודת התורפה העיקרית הייתה המחיר: 369 דולר (לעומת 79 דולר לדגם הפשוט של סודהסטרים בזמנו). בנוסף, לקוחות התלוננו על הרעש, על ההמתנה הארוכה עד שהמכשיר מגיע לטמפרטורה הרצויה, ועל ממדיו העצומים.

עדיין לא ידוע מה יהיה מחיר המוצר בהגיעו ארצה, כך שלא ניתן להעריך את סיכויי הצלחת המהלך בהגיעו ארצה בעתיד.

Inner

כתיבת תגובה