פרויקט 'נופית': רכסים תשולב במיזם התחבורה הצפוני הגדול

פרויקט נופית יוצא לדרך בהיקף כולל של  כ-7 מיליארד שקל: פרויקט הרכבת הקלה חיפה-נצרת כולל תכנון והקמת רכבת קלה אזורית שתשרת את תושבי הצפון ותחבר את גושי ההתיישבות במטרופולין חיפה וגוש נוף הגליל – נצרת • הבשורה: גם רכסים תהיה חלק ממיזם התחבורה הגדול של הצפון 

רכסים | צילום: דוברות

משרד התחבורה הודיע לאחרונה על השקת מיזם התחבורה שאמור לחולל שינוי אדיר בתנועת התחבורה בצפון בדגש על אזור מפרץ חיפה ועתה נודע, כי יש בשורה אדירה גם לציבור החרדי המתגורר בצפון: היישוב החרדי רכסים ייכלל בשלבים השונים של הפרויקט, כחלק בלתי נפרד מהמטרופולין הצפוני של חיפה וגוש נוף הגליל-נצרת.

פרויקט הרכבת הקלה חיפה-נצרת, שאותו מוביל משרד התחבורה בביצועה של חברת 'חוצה ישראל' הינו מגה-פרויקט תשתיתי מורכב, ראשוני מסוגו בישראל, והוא כולל תכנון והקמת רכבת קלה אזורית שתשרת את תושבי הצפון. הרכבת הקלה תחבר את גושי ההתיישבות במטרופולין חיפה וגוש נוף הגליל-נצרת.

לפי התכנית, כבר בשבועות הקרובים צפויות להתחיל העבודות הראשונות על תשתיות הקו. על פי דברי גורמי התכנון השונים, לקו תהיה השפעה חיובית משמעותית על נקודות המעבר שלו.

בשלב הראשון אורכה של הרכבת הקלה מתוכנן להיות ב-41 קילומטרים והפרויקט צפוי לכלול 20 תחנות לאורך הקו שנמשך מתחנת מפרץ חיפה ועד לנצרת. הפרויקט צפוי להימשך מספר שנים והוא נבחר לאחר שנבחנו חלופות תחבורה אחרות.

היקפו הכולל של פרויקט הרכבת הקלה, נאמד בהיקף של כ- 7 מיליארד שקל.

עתה נודע, כי על פי התכנון, בשלבים הבאים של הפרויקט, מתוכנן חיבור קו הרכבת גם לרכסים.

החיבור, משתלב בשורה ארוכה של תכניות פיתוח שאושרו בשנה האחרונה ביישוב ההולך ומתפתח בצעדי ענק, כאשר תוספת קו הרכבת הקלה כחלק בלתי נפרד ממערך התחבורה אל ומהיישוב החרדי הצפוני רכסים, עשוי להשפיע משמעותית הן על אופק התעסוקה והן על מחירי הדיור באזור כולו.

Inner article

כפי שפורסם לא אחת בשנה האחרונה במדור הנדל"ן של 'ביזנעס', במסגרת תכניות הפיתוח של היישוב, הבנייה והתכנון, ניתן דגש נרחב על הקמת מרכזי תעסוקה חדשים.

כמו כן, תנופת הפיתוח כוללת שיווק של מאות יחידות דיור חדשות בשנה האחרונה וקידום ותכנון פרויקטים נוספים של פתרונות דיור ותעסוקה מגוונים למגזר החרדי המתגורר ביישוב רכסים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה