פרץ: “אנחנו בדרך למחאה חברתית עוצמתית פי כמה”

“אני פונה לכל היצרנים והרשתות, הימנעו מהעלאת מחירים. הציבור הישראלי עדיין מתמודד עם קשיי היציאה מהקורונה. הנחיתי את מנכ”ל משרדי לפנות לכל הגורמים במשק, לכנס את וועדת המחירים ולחפש כל דרך למנוע את עליית המחירים” • את הדברים אמר פרץ בכנסת תכנית החומש לחברה הבדואית

עמיר פרץ, שר הכלכלה, בכנס תכנית החומש בנגב | צילום: מישל אמזלג

“אם היצרנים והרשתות לא יפעלו בהיגיון תהיה כאן מחאה חברתית עוצמתית יותר מקודמתה. אני פונה לכל היצרנים והרשתות, הימנעו מהעלאת מחירים. הציבור הישראלי עדיין מתמודד עם קשיי היציאה מהקורונה. הנחיתי את מנכ”ל משרדי לפנות לכל הגורמים במשק, לכנס את וועדת המחירים ולחפש כל דרך למנוע את עליית המחירים”. את ההצהרה הזו השמיע הבוקר שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ ברך בפתיחת האירוע לבניית תכנית החומש לחברה הבדואית 22-26 שיצאה לדרך.

הבוקר, עשרות בכירי ובכירות משרדי הממשלה, ראשי החברה הבדואית, הרשויות המקומיות והחברה האזרחית, הגיעו לרהט להשיק את תהליך גיבוש ההמלצות לתכנית החומש לפיתוח כלכלי חברתי בחברה הבדואית.

250/200 סייד בר + קובייה

” התייצבותי כאן היום, יחד עם משרד ממשלה רבים אחרים, היא אמירה ברורה. אין לנו כוונה לוותר, אין לנו כוונה לאפשר לקבוצת המיעוט להכתים עתיד החברה של כולנו. לצד המאבק באלימות והגברת הביטחון האישי, אנו נייצר את כל הכלים כדי לשפר את המערכות כולן. תעשייה ויצירה, מקומות עבודה איכותיים לשיפור רמת ההכנסה, מערכת חינוך, הכוללת בניית תשתיות של גנים ובתי ספר, תוך הצבת אתגרים חינוכיים בתחומים המתקדמים ביותר כגון: הייטק, סייבר, טכנולוגיות מים וחקלאות מתקדמות”, אמר פרץ, ולאחר מכן התייחס ליוקר המחיה.

אירוע השקת התהליך ותחילת עבודת הצוותים, נפתח הבוקר (יום ג’ 1.6.21) בעיר רהט, במעמד שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה דוד לפלר ובהשתתפותם של ראשי רשויות, משרדי ממשלה, מגזר עסקי , ארגוני חברה אזרחית ונציגי הקהילה.

כ-150 נוכחים, ביניהם הנהלת משרד הכלכלה והתעשייה ונציגי מרבית משרדי הממשלה, ראשי הרשויות המקומיות בחברה הבדואית ובאזור הנגב, נציגי קהילה ומגזר עסקי, ארגוני חברה אזרחית ומובילי דעת קהל בחברה בדואית בנגב – כולם לוקחים חלק בתהליך, המתקיים בליווי ובשיתוף ארגון ג׳וינט-אלכא.

את הכנס פתחו הדוברים: עמיר פרץ, שר הכלכלה והתעשייה; פאיז אבו סהיבאן, ראש עיריית רהט; דוד לפלר, מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה; סלאמה אלאטרש, ראש המועצה האזורית אל קסום; בני ביטון, ראש עיריית דימונה; יאיר מעיין, מנכ”ל הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב; פהימה אל עטאונה, מנכ”לית סיראז’ אורי גיל, מנכ”ל ג’וינט אלכא; מיכל פינק, סמנכ”ל אסטרטגיה ותכנון במשרד הכלכלה והתעשייה.

Inner article

את התהליך כולו מובילה מיכל פינק, סמנכ”לית אסטרטגיה ומדיניות  במשרד הכלכלה והתעשייה, אשר עומדת גם בראש ועדת ההיגוי הממשלתית, בה לוקחים חלק כל המשרדים הרלוונטיים לתחומי הליבה של תכנית החומש. תובנות התהליך יגובשו למסמך המלצות לתכנית חומש אשר יוגש לוועדת ההיגוי ולאישור הממשלה. פינק אמרה כי “החיבורים הם הערך המוסף הגדול ביותר של התהליך. שיתופי הפעולה בין השטח למשרדי הממשלה ובין המשרדים עצמם יקבעו את איכות התהליך ואת תוצאותיו. ראשי הרשויות אף הם נדבך חשוב שכן הרשות המקומית היא אבן היסוד שתאפשר מענה בכל הנושאים. החלטת ממשלה 2397 שהיוותה תכנית החומש בין 2017 ועד היום הובילה להצלחות יפות והתכנית שאנו בונים היום היא קומה נוספת לפיתוח ולבניית אמון ושיתופי פעולה. למרות כל ההשקעה האדירה, הפערים נותרו גדולים. חובה עלינו להמשיך בהשקעה ובעשייה של המדינה ואף לשים דגש גדול באופן משמעותי על תחום הכלכלה והתעסוקה תוך מתן מענה להשפעות משבר הקורונה”.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "פרץ: “אנחנו בדרך למחאה חברתית עוצמתית פי כמה”"

  1. כיו”ר עמותת הקמעונאים הקטנים בענף המזון הזהרתי את שר הכלכלה ומנכ”ל משרדו שאם לא תיושם תכנית רפורמה אמיתית לתיקון כשל השוק הקיים בענף המזון הריכוזי בישראל
    המחאה החברתית שבדרך תהיה עצומה הרבה יותר מקודמתה משנת 2011

כתיבת תגובה