תיק 4000 – סטלה הנדלר, אור ואיריס אלוביץ’ שוחררו

בית המשפט השלום בתל אביב החל את הדיונים בעניין עצורי פרשת 4000 החל מהשעה 8:30 בבוקר, זאת בעקבות חשיפת “פרשת המסרונים” בחדשות 10. השופט המחליף עלאא מסאווה חזר מההפסקה, ארבעה חשודים ישוחררו עוד היום

שאול אלוביץ' בבית המשפט. צילום פלאש 90

הנחקרים בפרשת תיק  4,000 שאול ואיריס אלוביץ’, ניר חפץ, סטלה הנדלר ואלי קמיר הובאו הבוקר (ב’) לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בעניינם, וזאת בעקבות חשיפת חדשות 10 על חילופי המסרונים בין נציג הרשות לניירות ערך בתיק 4000 עו”ד ערן שחם-שביט ושופטת המעצרים בתיק בבית המשפט בתל אביב רונית פוזננסקי-כץ. לפי החשיפה תיאמו השניים ביניהם את עמדותיהם עוד קודם הדיון. עפ”י הוראת נשיא בית משפט השלום אביחי דורון, הדיונים בכל התיקים הקשורים לפרשה נשמעים בפני השופט עלאא מסאווה.

עורכי דינו של אור אלוביץ’ בנו של בעל השליטה בבזק לא הובא לבית המשפט כיוון שוכם מול היחידה החוקרת כי הוא ישוחרר במהלך היום.

box

בתחילת הדיון אמר השופט עלאא מסארווה כי מכיוון שהתיק עבר אליו רק אתמול בלילה ויש לו צורך לעבור על החומרים הוא ישמע את הטיעונים יקח הפסקה בדיון וישב ללמוד את את החומרים ובהמשך יתן החלטה.

תוך כדי הדיון נודע כי בהסכמת המשטרה איריס אלוביץ’ אשתו של בעל השליטה בבזק וכמו כן עמיקם שורר סמנכ”ל בזק ישוחררו לביתם, כמו כן, מבקשת המשטרה לשחרר את סטלה הנדלר מנכלי”ת בזק בתנאים מגבילים. מנגד באי כוח המשטרה ביקשו להאריך מעצרם של שאול אלוביץ’ וניר חפץ בשבעה ימים נוספים, וכן להאריך מעצרו של אלי קמיר עד ה-1 למארס, זאת בניגוד לבקשתם של הסנגורים בתיק  לשחרר את מרשיהם לאלתר משום שההליך זוהם. בתום הדיון הורה השופט, עלאא מסארווה, על הפסקה לצורך עיון בחומרי החקירה.

עו”ד ז’אק חן בא כחו של שאול אלוביץ’ נשא נאום תוכחה קשה כנגד ההליך השיפוטי בתיק וכנגד המשך מעצרו של מרשהו, הוא טען כי ההסכמות שניתנו על ידו להמשך המעצר התבססו על מצגים לא נכונים למרבה הצער, וכי ברור שההתכתבות שנחשפה היא רק קצה הקרחון בין השופטת ובין הנציג של הרשות לני”ע, ויש לחשוף את ההתכתבות כולה. “המדינה נמצאת בשעתה הקשה ואני האחרון לחבוט בה” הוסיף חן אולם מכיוון שלא מדובר ברוצח או אדם מסוכן לציבור אין עילה בהארכות מעצר נוספות. “לא חוכמה לחוקק את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ולכתוב פסקי דין נאורים. צריך גם לתרגם את זה למציאות ולמעשה. תחושת הצדק ורוממות כבוד האדם מחייבים שהשופט יפעל למראית פני הצדק. אין אזרח בישראל שלא מבין היום שנפל פגם מהותי במעצר” סיכם.

השופט מסאווה חזר לדיון והודיע כי איריס אלוביץ’ תשוחרר למעצר בית ל 10 ימים. היא תתחייב להתייצב במשטרה לפי דרישה, וינתן לה עיכוב יציאה מהארץ ל180 יום. בנוסף תורחק ממשרדי קבוצת בזק למשך 45 ימים מהיום, ותתחייב לא ליצור קשר עם כלל המעורבים בפרשה כל זאת בערבות של אלף שקלים. לא יאסרו עליה ראיונות לעיתונאים.

גם סטלה הנדלר מקבלת את השחרור מהשופט מסאווה למעצר בית של 7 ימים תוך התחייבות להתייצבות במשטרה לפי דרישה, וצו עיכוב יציאה מהארץ. בסעיף ההרחקה מבזק אותה ניסה פרקליטה למנוע בטענה של פגיעה בחופש העיסוק, החליט השופט לתת הרחקה ל 30 יום משום שמדובר בפרשה שכל כולה קשורה לבזק.

כעת נסוב הדיון בהארכת מעצרו של שאול אלוביץ’ בעל השליטה בבזק ויועץ התקשורת ניר חפץ. עו”ד זאק חן פתח במונולוג ארוך על העוול שנעשה לו ודרש לשחררו לאלתר,מנגד עו”ד יהודית תירוש, ממחלקת ני”ע בפרקליטות ת”א התנגדה. היא טענה כי אלוביץ הוכיח במעשיו שלא ניתן לסמוך עליו, החשדות נגדו הינם חשדות חמורים: מתן שוחד וקבלת טובות הנאה של עד מיליארד שקל.

שאול אלוביץ אמר לשופט לפני שיצא מהאולם כי מנסים לפגוע בו גופנית ונפשית, “הם מנסים לחסל אותי” הוסיף.

רוגע160
inner

כתיבת תגובה