פתח תקווה נדחקה לאחור: מי שיאניות הביקוש החדשות?

באר שבע נכנסה לחמישייה הראשונה של הערים המבוקשות ביותר למגורים בישראל – כך עולה מנתוני אתר יד2 | בירת הדרום דחקה את פתח תקווה מהחמישייה והתברגה במקום הרביעי – עם כ-415 אלף חיפושים ייחודיים | בראש הרשימה: תל אביב | חיפה במקום השני, וירושלים במקום השלישי | ומי סוגרת את החמישייה?

באר שבע | צילום: S1001, שאטרסטוק

העיר באר שבע נכנסה לחמישייה הפותחת של הערים המבוקשות ביותר למגורים והשקעה לשנת 2022 – כך עולה מניתוח נתוני אתר יד 2 לסיכום השנה החולפת. בבאר שבע היו כ-415 אלף חיפושים ייחודיים לדירות באתר יד2 – והיא התברגה במקום הרביעי בדירוג הערים המבוקשות. לשם השוואה, בדירוג של 2021 באר שבע תפסה את המקום השישי בלבד עם כ-395 אלף חיפושים ייחודיים.

לפי נתוני יד2, הערים המבוקשות ביותר ב-2022 היו תל אביב שמשכה 740 אלף חיפושים ייחודיים, אחריה חיפה עם 595 אלף חיפושים, ירושלים עם 444 אלף, באר שבע כאמור במקום הרביעי, ואחריה ראשון לציון שסוגרת את החמישייה הראשונה עם 398 אלף חיפושים ייחודיים באתר.

ורד צרפתי, מנכ"לית משותפת בחברת צרפתי שמעון הפעילה בבאר שבע, מסבירה כי "הנתונים משקפים את תנופת הבנייה והפיתוח שעוברת העיר באר שבע לקראת הפיכתה למטרופולין של הדרום. הנגישות התחבורתית לעיר השתפרה משמעותית עם קו הרכבת הישיר מתל אביב, היא מציעה שלל מוקדי תעסוקה גדולים שמושכים אוכלוסיה צעירה ואיכותית, האוניברסיטה בעיר היא אבן שואבת לסטודנטים מכל הארץ, שחלקם נשארים לגור בעיר גם בסיום לימודיהם. בעיר נבנות שכונות חדשות שמושכות חלק ניכר מהביקושים לדירות – נאות הדרים ושכונת הפארק למשל. שכונות אלה מתאפיינות בתכנון מרחב ציבורי קהילתי ונגיש, הכולל ריאות ירוקות, מוסדות חינוך, פנאי, תרבות וקהילה – והכל במרחק נגיעה – וזה מה שהציבור מחפש כיום. באר שבע ככלל מציעה כיום מחירי דירות סבירים לכל כיס, אך יחד עם זאת לפי הלמ"ס, המחירים בה זינקו בעשור האחרון ביותר מ-30%, ועלולים להמשיך לעלות לאור הביקוש הגבוה ומיעוט בעתודות קרקע בעיר".

לדברי דרור אוהב ציון, מנכ"ל ובעלים חברת שיווק הנדל"ן דרא, "חיפה וראשון לציון הן שתי ערים מאוד מבוקשות בשנים האחרונות. חיפה היא עיר בעלת פוטנציאל אדיר, יש בה חוף ים, הרים, אוניברסיטה וטכניון ועוד מוסדות חינוך מובילים, אתרי תיירות פופולריים ועוד. בנוסף, מחירי הדירות בחיפה לא עלו כמו בת"א וירושלים לדוגמא והיא מציעה מחירים זולים בהרבה משתיהן, לדעתי היא אף מתומחרת בחסר. ראשון לציון היא כרך עצום שמתפתח ללא הפסקה בשנים האחרונות ושצפוי בו עוד פיתוח גם בשנים הבאות. העיר ממוצבת כעיר איכותית מאוד היושבת על הים, יש בה שלל מוקדי תעסוקה ומסחר, החינוך ברמה גבוהה ונגישות תחבורתית מעולה".

כתיבת תגובה