פתרון למחסור במסכות מיגון מנגיף הקורונה

רשות ההשקעות במשרד הכלכלה תשקיע 4 מיליון שקלים להרחבת מפעל שייצר בישראל 20 מיליון מסכות מיגון בשנה • ההשקעה הכוללת בהרחבת המפעל תעמוד על 20 מיליון שקלים • רשתות שיווק התחייבו לרכוש את המוצרים ולשווקם לצרכנים במחיר של 10 שקלים לשלוש יחידות

אפיית מצות עם מסכות בימי קורונה | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

על מנת להתמודד עם המחסור במסכות והביקוש שהוביל לעליית מחירים לא סבירה, משרד הכלכלה והתעשייה קידם ייצור מקומי של מסכות והגיע לסיכום עם רשתות מובילות, על מכירת מסכות במחיר שלא יעלה על 3 מסכות ב-10 שקלים. הרשתות שהתחייבו למחירים הם רמי לוי, שופרסל, BE, וסופרפארם.

המשרד קידם שדרוג מפעל ‘פאג פתרונות בע”מ’ לייצור מסכות לשימוש הציבור הרחב והצוותים הרפואיים בישראל, ייצור מסכות ראשון צפוי כבר השבוע ויהיה בכושר ייצור מלא בחודש הבא.

250/200 סייד בר + קובייה

מפעל פאג פתרונות אריזה אקולוגיים בע”מ, הממוקם באזור התעשייה אלון תבור (אזור פיתוח א), יגיש בקשה לרשות להשקעות, במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. היקף ההשקעה הצפוי הכולל, עומד על כ-20 מלש”ח, בגינו יינתן מענק ע”י הרשות להשקעות, בשיעור של 20% מגובה ההשקעה המאושרת – 4 מיליון שקלים.

הרשות להשקעות אשר פועלת בימים אלו במתכונת חירום, עמדה בקשר עם מגוון מפעלי תעשייה, לצורך פתרון המחסור הקיים במסכות מיגון בשל נגיף הקורונה.

בתוך כך, ובשביל להתגבר על המחסור במסכות בשווקים, להתמודד עם תופעת השוק השחור ולאפשר לצרכנים רכישת מסכות במחיר המתאים לכל כיס, הגיעו במשרד הכלכלה והתעשייה, להבנה עם רשתות השיווק רמי לוי, שופרסל, BE, וסופרפארם, כי הן ירכשו מהחברה את המסכות וימכרו אותן בחנויות הרשת, במחיר של 3 יחידות ב-10 שקלים. יצויין, כי המפעל נערך להשקעות הון משמעותיות, לצורך הסבה והקמה של קווי ייצור חדשים, אשר עתידים לייצר כ-20 מיליון מסכות בשנה.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: ״על רקע הביקוש למסכות, פעלנו באמצעות רשות ההשקעות במשרד הכלכלה, לשדרג שני מפעלים שייצרו מסכות לפי התקן של משרד הבריאות, וכן פעלנו להגיע לסיכום, למול הרשתות הקמעונאיות המובילות, כך שהמסכות יימכרו במחיר הוגן לצרכנים. התעשייה הישראלית בכלל ותעשיית המזון בפרט ושרשרת ההספקה לישראל, פועלים במהלך משבר הקורונה באופן סדיר, שמאפשר את הספקת כלל המוצרים לצרכן הישראלי”.

Inner article

אבירם פרוסט, מנכ”ל המפעל, מציין, כי “החברה נערכת לייצור מידי, בשני קווי ייצור אשר יופעלו כבר בחודש אפריל 2020, לצורך ייצור מסכות בסדר גודל של בין 1.5-2 מיליון מסכות, עבור כל קו. המפעל מתעתד להקים עד חודש מאי, בסך הכל 12 קווי ייצור”.

עוד מוסיף פרוסט, כי קווי הייצור יוקמו ויורכבו בארץ, חומרי הגלם אף הם, יירכשו מחברה בארץ, וכוח האדם להפעלת קווי הייצור, כבר גויס ע”י החברה. המפעל הגיע להסדר מכירה ושיווק מול הרשתות הגדולות, אשר הביעו נכונות והסכמה לרכוש מסכות בהיקפים גדולים ולמכור אותם במחירים שווים לכל נפש”.

ד”ר נחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות, מציין כי “פתרון המחסור הגדול במסכות, למיגון מפני הידבקות בווירוס הקורונה, הוא צו השעה. הרשות להשקעות עשתה מאמצים, לאתר ולסייע למפעלים אשר יתארגנו לייצר מסכות לשוק הישראלי באופן מידי ובעתיד גם לייצוא. נכונות המפעל לפעול במהירות, להסב ולהקים את קווי הייצור החדשים, המתאימים לייצור מסכות, ראויה להערכה ולכל שבח. הרשות להשקעות תתארגן לתמוך במפעל בלוח זמנים קצר ומיידי”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה