מפעילות קורקינטים חשמליים ישלמו על שימוש בקרקע ציבורית

לראשונה במרכז ובגוש דן: מפעילי הקורקינטים ישלמו על השימוש בהפעלת מערך קורקינטים חשמליים שיתופיים בפתח תקוה • עיריית פ”ת והחברה לפיתוח פ”ת פרסמו קול קורא לתקופה של שנתיים וחצי להפעלת מערך קורקינטים חשמליים שיתופיים כשהמפעילים ישלמו תמורה כספית בעבור השימוש בשטחי העיר ותוך קביעת רגולציה להפעלה בטוחה ואיכותית של השירות • מחיר המינימום שנקבע בקול הקורא הוא 50 אגורות לנסיעה

קורקינט | צילום אילוסטרציה: דייויד כהן, פלאש 90

עיריית פתח תקווה והחברה לפיתוח פ”ת פרסמו לאחרונה קול קורא ראשון מסוגו באזור מרכז הארץ וגוש דן למתן היתר להפעלת קורקינטים חשמליים ללא תחנות עגינה ברחבי העיר. מנתוני השנה האחרונה, שנת קורונה, עולה כי ברחבי העיר פ”ת בוצעו כ-200,000 נסיעות בקורקינטים חשמליים ושימושים של אלפי תושבי העיר בשירות הקורקינטים החשמליים השיתופיים. עוד עולה, כי עידוד השימוש בכלי תחבורה זעיר חשמלי שצובר תאוצה בארץ ובעולם, יביא להפחתת הגודש התחבורתי וזיהום האוויר בעיר.

לאחר פיילוט מוצלח שהחל בסוף שנת 2019 להכנסת קורקינטים לשימוש בעיר פ”ת, החליטו בעירייה ובחברה לפיתוח פ”ת לצאת בקול קורא, שיעודד ויגביר שימוש בתחבורה שיתופית בעיר, במסגרתו יבחרו שתי חברות שיפעילו מערך של 400 קורקינטים כל אחת שיפוזרו ברחבי העיר ובאזורי התעשייה לטובת תושבי העיר והמבקרים בה. החברות ישלמו בגין כל שימוש בקורקינט, כאשר מחיר המינימום שנקבע בקול הקורא הוא 50 אגורות לנסיעה. החברה לפיתוח פ”ת מצידה מתחייבת להסדיר מקומות חניה באזורים מוגדרים לקורקינטים בהתאם למיפוי של פריסת הקורקינטים שיעבירו החברות הזוכות.

250/200 סייד בר + קובייה

במסגרת הקול קורא נקבע מנגנון רגולציה על פעילות החברות ובכלל זאת, הוראות בדבר שמירה על הסדר במרחב הציבורי, איסור חסימת או הפרעה למעברים ציבוריים, שבילי אופניים, כבישים וחניות כלי רכב, איסור כניסה לגינות ציבוריות, הוראות בטיחות ותפעול, חיוב בהתקנת לוחיות זיהוי, תהליכי הסרת מפגעים על ידי החברות ושירות למשתמשים וכן נקבע לראשונה בישראל מנגנון איסור פעילות מוחלט בשעות הלילה המאוחרות על מנת לשמור על הסדר והשקט ברחבי העיר.

עוד נקבע כי לקול הקורא יוכלו לגשת רק חברות בעלות ניסיון של לפחות שנה בהפעלת לפחות 300 כלים ב-3 ערים בעולם במהלך השנים 2020-2021. תקופת ההתקשרות תהיה לשנתיים וחצי.

רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקוה: “במסגרת כלל הפעולות שאנחנו מקדמים כדי להפחית את השימוש בכלי הרכב וכיוצא בזה גם את זיהום האוויר, החל לפעול בעיר מערך רכבים שיתופיים כאשר במקביל אנחנו מפתחים שבילי אופניים ותשתיות לטובת הרוכבים ומתאימים את מערך התחבורה הציבורית בפ”ת למציאות המשתנה.

870/135 ליינר ארטקל

“מערך הקורקינטים בעיר המספק לאלפי העובדים באזורי התעשייה והתושבים אופציה נוספת להגעה מהירה וקלה, ועל פי הנתונים אלפי משתמשים בעיר מבצעים את נסיעותיהם בכלים השיתופיים. מדובר בנתונים מרשימים ביותר שחוסכים נסיעות ברכבים פרטיים, שומרים על איכות הסביבה ומפחיתים זיהום. במסגרת זו אנחנו מוודאים כי התושבים מקבלים שרות מיטבי ויעיל, בין היתר גם על ידי הקול קורא אשר יאפשר לנו להעמיק את השימוש בקורקינטים החשמליים באופן בטוח”.

לירון גולדנברג, מנכ”ל החברה לפיתוח פתח תקוה: “אנו ממשיכים להוביל מהלכים חשובים בעיר שמעודדים פתרונות תחבורתיים יעילים, ירוקים ושיתופיים, שיתרמו להפחתת הגודש התחבורתי, הפחתת רעש וזיהום אוויר וכפועל יוצא מכך שיפור בריאותם ואיכות חייהם של התושבים. במסגרת הקול קורא ולפי הנחיית ראש העיר, קבענו רגולציה ברורה להפעלת השירות על מנת לתת לתושבים בעיר ולמבקרים בה את חוויית השימוש הטובה ביותר ותוך יצירת מודל כלכלי ראוי לקבלת הכנסות מהשירות”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה