פ"ת, ערד וערים נוספות || הדואר התעכב וייקנס בכ-2 מיליון ש'

משרד התקשורת שלח לחברת "דואר ישראל" הודעות על כוונה להטיל עיצום כספי בסך כ-2 מיליון ש"ח על החברה, בגין הפרות וליקויים מתמשכים | בין היישובים: רהט, פתח תקווה, ראש העין, רמת השרון והרצליה, שגב שלום וערד | בין הליקויים: עיכובים של 9 חודשים בחלוקת דואר; אי הפעלת יחידת דואר למשך חצי שנה; צמצום שעות הפעילות בניגוד להוראות הרישיון

מרכז המיון והקליטה של דואר ישראל במודיעין | צילום: ביזנעס

מינהל הדואר במשרד התקשורת ערך סדרת הליכי פיקוח בסניפי דואר ומרכזי דוורים באזורים שונים בארץ, ומצא בחלקם ליקויים והפרות בגינם הוא מתכוון להטיל על חברת הדואר עיצומים.

ברהט – היחידה רשמה עיכובים בחלוקת דואר רשום בניגוד לתקן איכות ושירות שנקבע ברישיון החברה שעומד על עד 10 ימי עבודה למשלוח. כמו כן, נמצאו מאות דברי דואר מעוכבים לתקופות של עד 9 חודשים. סכום העיצום עומד על 435,190 שקלים.

בערד – החברה הפרה שתי הוראות; צימצום שעות פעילות יחידת הדואר שלא בהתאם להוראות הרישיון. בנוסף, החברה לא מסרה את המידע כפי שנדרש בהוראות הרישיון. סכום העיצום עומד בסה"כ על 391,680 שקלים.

בראש העין – עיכובים בחלוקת מאות דברי דואר רשום דואר של עד 117 ימי עבודה. סכום העיצום הכספי עומד על 348,152 ש"ח.

בפתח תקווה – עיכובים בחלוקת מאות דברי דואר רשום ואלפי דברי דואר רגיל של עד 64 ימי עבודה. סכום העיצום עומד על 304,633 שקלים.

ברמת השרון והרצליה – במרכז דוורים רמת השרון הרצליה נמצאו דברי דואר מעוכבים של עד 57 ימי עבודה. סכום העיצום עומד על 304,633 שקלים.

בשגב שלום – לא הופעלה יחידת דואר בישוב לתקופה של כחמישה חודשים בניגוד להוראות הפריסה ברישיון, כך שתושבי הישוב נותרו ללא שירותי דואר. המשרד הודיע על כוונתו להטיל עיצום כספי של 174,080 שקלים.

"גם בתקופות חירום ובעיתות מלחמה, משרד התקשורת שם בראש מעייניו את שיפור השירות לאזרח ואיננו מתכוון להתפשר על אף הפרה וליקוי", נאמר בהודעת משרד התקשורת.

מנכ"ל משרד התקשורת (בפועל), מימון (מוני) שמילה הוסיף כי "שירותי הדואר הינם שירותים חיוניים. מפיקוחים שבוצעו לפני פרוץ המלחמה, נמצאו חריגות מהותיות שלא ניתן לעבור עליהן לסדר היום"

לרשות החברה עומדים עד 45 ימים לטעון את טענותיה כנגד הכוונה להטלת העיצומים הכספיים.

כתיבת תגובה