צו מיוחד: מהפכת הקליטה הסלולרית מגיעה ליו"ש

היסטוריה בפיקוח ובאכיפה בתחום התקשורת ביו"ש: לבקשת שר התקשורת, חתם מפקד פיקוד המרכז על צווים שיאפשרו הטלת עיצומים על חברות תקשורת ביהודה ושומרון אשר יפרו את הוראות רישיונן | יחידת קמ"ט תקשורת במנהל האזרחי ביו״ש תבצע פיקוח ואכיפה על מתן שירותי תקשורת ביהודה ושומרון כמו בכל רחבי הארץ | הצפי: זירוז של הקמת אתרים סלולריים חדשים, פריסת תשתיות נייחות ועוד – שיביאו לרווחת התושבים ואף יתרמו להצלת חיי אדם

סלולר | אילוסטרציה: שאטרסטוק

מהפכת הקליטה הסלולרית ברחבי הארץ ובפרט ביישובים סמוכי גדר וביו"ש: מפקד פיקוד המרכז, האלוף יהודה פוקס, חתם אמש (ב') על צווי עיצומים שיאפשרו לראשונה הטלת עיצומים כספיים על חברות התקשורת, אם יפרו את מחויבויותיהן ברחבי יהודה ושומרון, בדומה לשאר הארץ.

הצווים, שנכתבו לאחר מאמצים רבים מצד יועמ"ש אזור יו"ש, אנשי המנהל האזרחי ובתוכם יחידת קמ״ט תקשורת, יחייבו בין היתר את חברות הסלולר להעניק לצרכנים קליטה וכיסוי ב-95% מכבישי יהודה ושומרון בדומה למחויבותן בשאר הארץ.

בחודשים האחרונים ישנה פעילות ענפה של חברות הסלולר להגברת הפרישה הסלולרית ברחבי יהודה ושומרון ועדיין נדרשת הגברת הקצב. בנוסף, מתבצעת פרישה אינטנסיבית של סיבים אופטיים ביו"ש.

שיפור הכיסוי והקליטה הסלולרית לצד אינטרנט מהיר בכל רחבי הארץ הם מהיעדים המרכזיים בתכנית העבודה של משרד התקשורת והמינהל האזרחי. כיסוי וקליטה סלולריים מסייעים בהגברת הביטחון האישי, תוך שמירה על ביטחון האזרחים והם נמצאים בראש סדרי העדיפויות.

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: "בשעה ששונאי ישראל מכריזים על השמדת מדינת ישראל – From the river to the sea…, אנחנו מעמיקים את אחיזתנו בארץ נחלת אבותינו. הסיב האופטי והאנטנות הסלולריות ברחבי יהודה ושומרון יהדהדו מחד את הקול הצלול והבהיר של אחיזתנו בארץ הזו, ומאידך ישמשו לרווחת התושבים ביישובים ובדרכים ויתנו מענה בזמני חירום להצלת חיי אדם.
נפעל בכל הכח בעז״ה להשגת כיסוי וקליטה מיטביים במרחב כולו מוקדם ככל האפשר. אני מודה למפקד פיקוד המרכז, לראש המינהל האזרחי, לדודו כהן קמ"ט התקשורת ולכל העוסקים במלאכת הקודש על ההירתמות למשימה חשובה זו".

תגובה אחת ל: "צו מיוחד: מהפכת הקליטה הסלולרית מגיעה ליו"ש"

  1. עד שיפרסו את הרשתות החדשות יקח שנים

    בנתיים צריך להשעות את רפורמת התדרים ולהשאיר את תדרי דור 2 שנותנים מענה טוב יותר לכיסוי שטח נרחב

כתיבת תגובה