צילמתם טבלה מהספר? הופ, הפכה ל'אקסל'

מייקרוסופט מציגה את החידוש המרענן ביותר למוצר המשעמם ביותר של החברה • הפיתוח החדש יאפשר לכם לצלם טבלאות ומסמכים אותם תוכלו לצרף גם כקובץ אקסל • הראשונים ליהנות: משתמשי האנדרואיד

מהספר ישירות לטבלת אקסל | צילום: מתוך אתר מייקרוסופט

העולם מתקדם בצעדי ענק, וחברות הטכנולוגיה השונות מנסות כל הזמן להתאים את המוצרים הישנים והמרובעים לזמן החדש.

כחלק מהשינוי שעבר על העולם המערבי עם המצאת הסמארטפון, הגענו למצב בו חלקנו עובדים מהסמארטפון, יותר מאשר דרך המחשב. הדבר יוצר בעיות רבות וחוסר יכולת להפריד לגמרי בין העבודה ובין הפנאי, אך עם הזמן מנסים להסתגל לכך (או שתהיה לפסיכולוגים וליועצים השונים עבודה טיפולית רבה לבני דורנו).

Box

כעת, מייקרוסופוט יוצאת עם עדכון חדש לחבילת האופיס שלה, שכוללת שדרוג משמעותי של אחד המוצרים.

אחת הבעיות הקשות הקיימות בסנכרון העבודה בין הפלאפון והמחשב, הוא צילום המסמכים שפעמים רבות אנו נדרשים להקלידם בשנית, רק כי הקובץ אמנם נמצא, אך כ-pdf או כקובץ תמונה. בשנים האחרונות יש כמה אפליקציות שאכן סורקות את התמונות ומצליחות לחלץ משם את הטקסט.

לפי התכונה החדשה שחושפת מייקרוסופט, כעת תוכלו לצלם טבלאות ומסמכים שונים, ולהעביר אותם לקובץ אקסל, כאשר הטבלה תישמר כטבלה, כולל כל הנתונים והמספרים שבה. מדובר בכלי עבודה חשוב מאוד עבור אלו שמשתמשים בתכנת האקסל, שאמור לחסוך זמן רב של הקלדה בשנית של נתונים רבים.

הספר לפני הסריקה לטבלת האקסל | צילום: מתוך אתר מייקרוסופט

נכון לעכשיו, הפיתוח החדש יהיה זמין במכשירי האנדרואיד, אך הוא יגיע בהמשך גם למכשירי האייפון. הפיתוח עצמו משתמש בכלים של בינה מלאכותית, על מנת להבין את הטקסטים השונים ואת ההגדרה שלהם.

ניתן רק לקוות שהמוצר החדש אכן יעשה עבודה חלקה, ולא יבלבל בין מגמות, נתונים, מספרים ומניות. הפיתוח החדש לא רק יזהה את מה שרשמתם בטבלה, אלא גם יציע לכם הצעות שונות על בסיס הנתונים שהזנתם.

אז אם עד עכשיו התלבטתם אם לרשום טבלה על גבי נייר או ישירות לפלאפון, כעת אתם יודעים שגם במידה ובניתם טבלה על נייר, הרי שאתם תוכלו להפוך אותה לקובץ אקסל בצורה פשוטה במיוחד – אם יש לכם חבילת אופיס כמובן.

Inner

כתיבת תגובה