צמוד לרכבת אל המרכז: 3,500 יח"ד חדשות יוקמו בקרית שמונה

רשות מקרקעי ישראל מובילה תכנון של רובע חדש במזרח קרית שמונה | למעלה מ-1,000 דונם, כ-3,500 יח"ד, שטחי תעסוקה ושילוב טבע ועיר | השכונה החדשה "רובע נחלים" – על שם שני נחלים שיחצו אותה – תוקם בסמוך לתחנת הרכבת לאזור המרכז | בנוסף בשכונה מתוכנן שטח לתעשייה, תעסוקה ומסחר בהיקף של כ-350,000 מ"ר

קרית שמונה | צילום: גלור תכנון ואדריכלות בע"מ

התכנית שרשות מקרקעי ישראל יוזמת, בשיתוף עם עיריית קרית שמונה, היא תוכנית חדשה בשטחים שממזרח לשטח הבנוי בתוך התחום המוניציפלי של קרית שמונה להקמת רובע מגורים חדש בשם "רובע נחלים".

רובע נחלים בקרית שמונה, תתפרש על שטח של למעלה מ-1,000 דונם, לשימושים מעורבים של מגורים, תעסוקה ומסחר, מוסדות ציבור כלל עירוניים ורובעיים ושטחים פתוחים משמעותיים בהם שני נחלים שיחצו את הרובע וישלבו בין טבע ועיר.

250/200 סייד בר + קובייה

התוכנית תכלול רובע מגורים בן כ-3,500 יח"ד בתמהיל דיור וצפיפות מגוונים שיתאימו לצרכי העיר הנוכחיים והעתידיים הצפויים, ותכלול רחובות עם חזית מסחרית. בנוסף בשכונה מתוכנן שטח לתעשייה, תעסוקה ומסחר בהיקף של כ-350,000 מ"ר, ועוד שטחים משמעותיים עבור מבני ציבור רובעיים וכלל עירוניים.

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל אמר כי "תוכנית זאת תוביל לתנופה משמעותית בקרית שמונה, שכן היא מציעה אלפי יח"ד בתמהיל מגוון, בסמוך לתחנת רכבת המתוכננת מדרום למתחם שתחבר את העיר למרכז, לצד כלל השירותים והתשתיות הנדרשים, שטחי תעסוקה ומסחר נרחבים, ושילוב של טבע ועיר עם ערך נופי ואשר מעודד אורח חיים בריא עם חשיבה שנים קדימה".

במסגרת התכנון שאושר ע"י ועדת הרשאות ברמ"י, יועבר תקציב ייעודי לחברה מתכננת לטובת תכנון הקרקע ("ברנדייס אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי בע"מ", אדריכל דודי גלור) הרובע בשטח של למעלה מ-1,000 דונם, השוכן ממזרח לגבעת שחומית ובסמוך לתחנת הרכבת המתוכננת מדרום למתחם, אשר תחבר את קרית שמונה למרכז הארץ, מיועד למגוון שימושים.

התוכנית תשלב ערכי טבע בתוך העיר וכוללת גם שטחים פתוחים משמעותיים, בהם תשולב התחדשות נחל עיון והתעלה המערבית, שני ערוצי מים שיחצו את הרובע ויהוו פנינת טבע בלב הרובע. בעבר הוסטה זרימת נחל עיון, הזורם לאורך כל השנה, מהנתיב העובר בשטח התוכנית וכעת צפוי שיקום וחידוש הזרימה בנתיב זה. בנוסף תשולב התעלה המערבית בתכנון הרובע ותהיה נגישה גם היא לציבור, כך ששני הנחלים ישמשו כטבע עירוני בעל ערכי נופי גבוה. לכך תתווסף רשת ענפה של שבילי הולכי רגל ורכיבה על אופניים שיאפשרו נגישות ללא רכב בכל חלקי הרובע.

870/135 ליינר ארטקל

עידית הוברמן, מתכננת מרחב צפון ברשות מקרקעי ישראל, אמרה, כי "רובע הנחלים יביא את הבשורה לעיר ויוסיף נתח משמעותי של יחידות דיור, שטחי תעסוקה תוך שילוב של הנחלים כשצ"פים פתוחים לכלל הציבור. התכנית נשענת על מספר מסמכים שקודמו על ידי העיריה והיוו כמסגרת תכנונית רחבה: מסמך המדיניות של לשכת התכנון, מסמך אסטרטגיה שערכה פרופ' טלי חתוקה ותכנית אסטרטגית לשיקום אגני נחל עיון ונחל עין זהב בה זכתה העיר בתחרות של קרן יד הנדיב. חזון העיר מיושם בתכנית שמקודמת כיום על ידי רשות מקרקעי ישראל"

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "צמוד לרכבת אל המרכז: 3,500 יח"ד חדשות יוקמו בקרית שמונה"

  1. מי יעבור לגור בעיר שאין לה בית חולים סמוך???
    עידית הוברמן חולמת באספמיה. קודם תתכנני בית חולים!

כתיבת תגובה