צניחת ‘פדקס’: עולם השילוח על גלגלים

מניית פדקס צונחת לאחר פרסום הדו”ח הרבעוני – ייתכן כי בשל יחסי העבודה של חברת המשלוחים פדקס וענקית הקמעונאות באונליין – ‘אמזון’ • במקביל, ובלי כל קשר, חברת ‘קל אוטו’ בקריסה • החברה תירכש על ידי חברת ‘קרסו’ במסגרת הסדר חוב

הרובוט האוטונומי של פדקס בביצוע משלוח | צילום: פדקס

יחסי העבודה של חברת המשלוחים פדקס וענקית הקמעונאות באונליין – ‘אמזון’, משפיעים לרעה על מניית פדקס שצונחת לאחר פרסום הדו”ח הרבעוני. פדקס דיווחה על הכנסות של 17.3 מיליארד דולר ברבעון האחרון, לעומת הכנסות של 17.8 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

מניית פדקס צנחה בכ-10% במהלך היום בוול סטריט. כאשר ברקע, ‘אמזון’ מונעת מסוחרים להשתמש בשירות המשלוחים היבשתי של פדקס עבור משלוחי הפריים שלה וזאת בעיצומה של עונת קניות החגים. כך דיווח ‘כלכליסט’ אתמול בתרגום מ’הוול סטריט ג’ורנל’.

250/200 סייד בר + קובייה

ב’ביזפורטל’ דווח אמש כי בשורה התחתונה, החברה רשמה רווח נקי (GAAP) של 560 מיליון דולר או 2.13 דולר למניה, לעומת רווח של 935 מיליון דולר או 3.51 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד. ובהתאם לירידות בשורות הרווח, מורידה החברה במקביל את התחזיות להמשך השנה. החברה צופה כעת כי הרווח המתואם למניה יעמוד בטווח של 10.25-11.50 דולר, לעומת תחזית קודמת שעמדה בטווח של 11-13 דולר למניה. בוול סטריט העריכו לפני הדו”חות כי הרווח למניה יעמוד על 12.03 דולר. 

במהלך השנה האחרונה התפתחה מלחמה על תחום המשלוחים המגלגל מיליארדי דולרים בשנה. הכל החל כאשר אמזון הודיעה כי תחל לשלוח לבדה את המשלוחים וכי היא לא תזדקק בעתיד לשירותי חברות השילוח הגדולות פדקס ויו.פי.אס. בחודש אוגוס פורסם כי פדקס תנתק את קשריה המסחר שלה עם אמזון. שני החברות נעות על מסלול התנגשות ואנליסטים בעולם מורידים את תחזיות הרווח הן לפדקס והן ליו.פי.אס.

‘קרסו’ תרכוש את ‘קל אוטו’

מעניין לעניין, מתברר כי גם חברת ‘קל אוטו’ בקריסה, והחברה תירכש על ידי חברת קרסו במסגרת הסדר חוב. חברת קל אוטו שעוסקת בליסינג והשכרה, הציעה בעבר את המחיר הזול ביותר בשכירות רכבים, פחות ממאה שקל ליום לרכב קטן עם הנעה ידנית. 

Inner article

החברה זכתה בעבר לאמון על ידי המגזר החרדי. ובשיא פעילותה החזיקה החברה בכ-17 אלף כלי רכב, מתוכם כ-9,500 רכבי ליסינג תפעולי, כ-2,800 רכבי ליסינג פרטי, כ-3,500 רכבי השכרה, כ-1,500 רכבים למכירה וכ-200 משאיות.

בקבוצה מועסקים כ-500 עובדים. מחזור הפעילות של החברה בשנת 2018 הסתכם בכ-936 מיליון שקל ובמחצית הראשונה של שנת 2019 בכ-398 מיליון שקל. כעת מסתבר שאין זה מספיק והחברה שהוקמה לפני כ-27 שנים, בבעלות משפחת קליין תעבור – על 900 לקוחותיה – לחברת קרסו.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה