צעד נוסף: הרכבת תעבור בתחומי חריש

"בשורה גדולה", אמרו בחריש לאחר ששר התחבורה אישר את החלופה המועדפת על תושבי חריש בתוואי המסילה המזרחית • המשמעות: הרכבת תעבור בתוך חריש ותנגיש אותה עוד יותר למרכז הארץ • זאת בנוסף לכוונה להוסיף מחלף שיאפשר כניסה ישירה לחריש מכביש 6

שדרוג מסילה | צילום: שמעון בר, שאטרסטוק

סמוטריץ' הבטיח כי קו הרכבת במסילה המזרחית שנידון בימים אלה עם מספר חלופות, יעבור בתוככי חריש. כך דיווח אתר 'מעריב אונליין', מתוך ראיון של השר לרדיו כאן רשת ב'.

אחד המאפיינים של העיר חריש ושל רובע העסקים והמגורים החדש שאושר לאחרונה, הוא בהיותה קרובה למערכות תחבורה ראשיות ברמה ארצית דוגמת דרכים מס' 6, ו- 65 וכן למסילה המזרחית המתוכננת בסמיכות לחריש שאושרה רק לפני מספר חודשים בוועדה לנת"ע במסגרת תכנית המתאר הארצית לדרכים ומסילות – תמא 42.

הדיון היה על תוואי הרכבת המדויק במסילה המזרחית, תוך שמועצת חריש ביקשה לכלול בה תחנות רכבת שיאפשרו לתושביה נגישות מהירה ונוחה לאזורי המטרופולין של ת"א וחיפה.

חריש עברה בשלוש השנים האחרונות פיתוח מואץ במיוחד ומתגוררים בה כבר כיום 13 אלף תושבים. יצוין כי על פי החלטות ממשלה צפויה חריש להגיע ליעד אוכלוסייה של 100 אלף תושבים ויותר מכך, ולא פלא שהמועצה המקומית פועלת לשינוי תוואי מסילת הרכבת המזרחית המתוכנן כדי שזה יעבור דרך חריש.

בסוף השבוע הנוכחי הצהיר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בראיון לרדיו כאן רשת ב', כי אכן, מסילת הרכבת המזרחית תעבור בתוך העיר.

'מעריב' ציין כי פרויקט מסילת הרכבת המזרחית נועד לחבר בין צפון הארץ לדרומה דרך שפלת החוף מבלי לעבור דרך גוש דן. החלופה המרכזית שנדונה ברשויות התכנון עד לאחרונה היתה "חלופת מנשה" שבמסגרתה קו הרכבת לא עובר דרך חריש. לאחרונה התקיים דיון בנושא פרויקט המסילה המזרחית במועצה הארצית במסגרת הוועדה המשותפת לתחבורה יבשתית.

לפי הדיווח מועצת חריש השתתפה בדיון, והציגה את הצרכים התחבורתיים של תושבי חריש ואת דרישתה לבחון חלופה שתחבר את חריש לקו הרכבת העתידי. הבשורה המרכזית שיצאה מאותו דיון עבור חריש היא שהוועדה תאפשר למשרד התחבורה ולחברת נתיבי ישראל לבחון לעומק את "חלופת חריש".

כאמור, בראיון לרדיו 'כאן רשת ב" הודיע שר התחבורה סמוטריץ' כי אחת ההחלטות הראשונות שקיבל הייתה שמסילת הרכבת המזרחית תעבור בתוך חריש.

5 תגובות ל: "צעד נוסף: הרכבת תעבור בתחומי חריש"

  1. איפה הציבור החרדי?
    במקום לחכות לשפיר שתהיה בנויה בעוד 15 שנה יש לכם עיר בנויה במרכז הארץ במרחק של 40 דקות מבני ברק [לאחר החיבור לכביש] עם 6000 דירות עם היתר בניה שתקועות אצל הקבלנים ואיכלוס בתוך 24 חודשים. וזה בנוסף ל10 אלף דירות שמוכנות לשיווק.

  2. לשמואל , היבוא הציבור החרדי , אני אוהב את הסטייק שלי עם גבינה ,והיום חופש שלי הוא ביום שבת .. אז אם הציבור בסדר עם זה , שיבוא

  3. דימה זה מה שכיף בחריש. יש מקום לכולם

  4. יש מיעוט חילוני בחריש, דוגמת "דימה" שהגיב כאן. הם בכוונה תוקפים באתרים הדתיים והחרדיים את התיישבות הציבור החרדי, ההולך גדל בקצב מדהים, בחריש. לא להתייחס. דימה עוד כמה זמן יעבור למכתש רמון… חריש זאת הזדמנות שלא תחזור ב 50 השנים הקרובות לפחות. המדינה השקיעה שם 4 מיליארד שח בתשתיות. הרכבת והחיבור לכביש 6-כבר אושרו.

  5. אני חרדי חרישניק גאה . הבאתי לכאן לבנתיים לגור שני חברים חרדים כמובן.

כתיבת תגובה