צפירת הארגעה של וואטסאפ: דחייה במדיניות החדשה

אחרי שמנכ”לית פייסבוק ישראל מיהרה להבהיר ששום דבר לא ידלוף, האפליקציה העולמית וואטסאפ מפרסמת הודעה רשמית שדוחה את מועד עדכון מדיניות השימוש שהפחידה מאות מיליונים ברחבי העולם • המשמעות: תוכלו להשתמש בינתיים בווטאסאפ גם אחרי ה-8 בפברואר, ובינתיים, האפליקציה תתאמץ להסביר לנו כי לא תחול שום פגיעה בפרטיות

וואטסאפ | צילום: Chonlachai, שאטרסטוק

הסערה שהתחוללה בשבוע שעבר כאשר מאות מיליוני משתמשי אפליקציית ‘וואטסאפ’ ברחבי העולם החלו לקבל הודעה בה היו צריכים להסכים לעדכון תנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות החדשה של האפליקציה – והובילה לבריחה המונית של משתמשים כשעשרות מיליוני בני אדם פתחו חשבונות חדשים באפליקציות המתחרות (בעיקר סיגנל וטלגרם) – הביאו את ‘וואטסאפ’ לפרסם הבהרה שתעצור את הסחף.

מול ההודעה שחייבה את המשתמשים לאשר את התקנות החדשות שחשפו אותם, כך לפחות על פי הפרשנות הפשטנית והמובנת לכל מי שקרא אותן, לפרסומים ולאי פרטיות המידע (דוגמת פייסבוק, חברת האם של וואטסאפ) פרסמה האפליקציה כי השינויים החדשים שכללו כאמור שיתוף מידע עם יתר הפלטפורמות שבבעלות חברת האם, לא ייכנסו לתוקף ב-8 בפברואר 2021, אלא יידחו.

250/200 סייד בר + קובייה

בחברה הסבירו כי האפליקציה מוצפנת מקצה-לקצה כך שהתוכן של רוב ההודעות לא אמור להיות חשוף ולא נאסף על ידה, למעט בעת עיכוב בשליחת הודעה (מסיבות טכניות, למשל), או אז, ההודעה ממתינה על השרתים עד לשליחתה. מדיניות השימוש החדשה מפרטת את סוגי המידע שנאסף על ידי החברה, והוא בעיקר נוגע למשתמשים העסקיים (כך לדברי החברה).

כאמור, מול הביקורת החריפה בעולם בעקבות שינוי המדיניות, הודיעה החברה כי המהלך יידחה. ככל הנראה – עד לשלבי הסברה ברורים יותר לציבור. “שמענו מכל כך הרבה אנשים כמה בלבול יש סביב העדכון האחרון שלנו. היה הרבה מידע שגוי שגרם לדאגה ואנחנו רוצים לעזור לכולם להבין את העקרונות שלנו ואת העובדות”, נאמר בהודעה רשמית שפרסמה החברה.

הודעה זו, אגב, באה לאחר שמנכ”לית פייסבוק ישראל, פרסמה פוסט הבהרה נפרד, שבו הרגיעה את המשתמשים הישראליים – שכמו תמיד היו לחוצים יותר על הפגיעה האפשרית בפרטיותם.

Inner article

עוד נאמר בהודעת החברה: “וואטסאפ נבנתה על רעיון פשוט: מה שאתה משתף עם החברים והמשפחה נשאר ביניכם. משמעות הדבר היא שתמיד נגן על השיחות האישיות שלכם באמצעות הצפנה מקצה לקצה. כל זה לא משתנה. העדכון כולל אפשרויות עבור החשבונות העסקיים בוואטסאפ, ומספק שקיפות נוספת לגבי האופן שבו אנו אוספים ומשתמשים בנתונים.

“אנחנו חושבים שעוד אנשים יבחרו לעשות חשבונות עסקיים בעתיד וחשוב שאנשים יהיו מודעים לשירותים אלה. עדכון זה אינו מרחיב את יכולתנו לשתף נתונים עם פייסבוק”, הוסיפו בווטסאפ.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה