קבוצת הראל מגדילה אחזקות בענף הנדל”ן

לאחר למעלה מ-85 שנים בתחום הביטוח, ולצד יותר מ-4 מיליון לקוחות בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים מעמיקים את האחיזה בענף הנדל”ן | בסוף השבוע האחרון דווח כי החברה חתמה על עסקה לרכישת 20 אחוזים מחברת עץ השקד נדל”ן בסכום של 60 מיליון שקלים | לאחר העסקה יגיע סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה לכ-340 מיליארדי ש”ח

הראל | צילומסך מאתר החברה

בסוף השבוע האחרון דווח כי קבוצת הראל ביטוח ופיננסים מרחיבה את השקעותיה בשוק הנדל”ן למגורים בישראל וחתמה על עסקה לרכישת 20 אחוזים מחברת עץ השקד נדל”ן בסכום של 60 מיליון שקלים. לאחר העסקה, יגיע סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה לכ-340 מיליארדי ש”ח.

הראל הינה הקבוצה עם היקף הפרמיות הגבוה בישראל. הראל הינה הגדולה ביותר בהיקף הפרמיות בביטוח כללי (non-life) וביטוח בריאות; השלישית בגודלה בהיקף הפרמיות שהורווחו ברוטו בביטוח חיים; השנייה בגודלה בהיקף ההכנסות מדמי ניהול במחצית הראשונה של שנת 2021 בקופות הגמל; השלישית בגודלה בהיקף ההכנסות מדמי ניהול במחצית הראשונה של שנת 2021 בשוק קרנות הפנסיה; והשנייה בגודלה בהיקף ההכנסות מדמי ניהול במחצית הראשונה של שנת 2021 במגזר השירותים הפיננסיים.

250/200 סייד בר + קובייה

סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה בביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות ושירותים פיננסיים, הסתכם בכ- 311 מיליארדי ש”ח נכון ליום 30.06.2021. כאמור עם השלמת עסקת רכישת קופות הגמל וקרנות הפנסיה מפסגות, יגיע סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה לכ- 340 מיליארדי ש”ח.

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים פעילה למעלה מ-85 שנים בתחום הביטוח. להראל למעלה מ- 4 מיליון לקוחות במגוון תחומים שבהם: ביטוח בריאות על שלל ענפיו, ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי), ביטוח חיים, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות ושירותים פיננסים נוספים.

עץ השקד היא קבוצת נדל”ן בעלת ניסיון של למעלה מ-15 שנים ביזמות וביצוע. הקבוצה בונה עשרות אלפי מטרים של מגורים ומסחר ברחבי הארץ. החברה מונה כ- 200 עובדים ועובדות הפרוסים במשרדי המטה באזור התעשייה פולג נתניה, ובכל אתרי הביצוע. בין הפרויקטים המובילים של החברה נמנים: בניין “כאן תאגיד השידור” בירושלים, שכונת “הרכס” בעתלית, פרויקט “זמנהוף מגורי יוקרה” בתל אביב ופרויקט “NXT Towers” בבת ים.

Inner article

אבי מנדלר, יו”ר קבוצת עץ השקד אמר עם חתימת העסקה: “כניסת הראל לשותפות בעץ השקד תואמת את חזון וערכי החברה ותהווה תוספת כוח משמעותית במימוש החזון והגדלת היקף הפעילות ולהיות אחת מהחברות המובילות בתחום הנדל”ן בישראל וזאת בהמשך לצמיחה המואצת שחוותה החברה בשנים האחרונות בתחומי פעילותה”.

איציק טוויל, מנהל אגף הנדל”ן ואגף האשראי בחטיבת ההשקעות של קבוצת הראל ביטוח ופיננסים סיכם: “הראל זיהתה את תחום המגורים בישראל כתחום מעניין להשקעה ולצד פעילותה בשוק הסחיר החליטה להשקיע גם בשוק הפרטי באמצעות השקעה בחברות נדלן למגורים איכותיות. רכישת 20 אחוז ממניות חברת עץ השקד הינה תחילת יישום החלטה זו. בנוסף, שיתוף הפעולה של הראל עם עץ השקד באמצעות הקמת תאגיד משותף לפרוייקטי דיור להשכרה ארוכת טווח ונדל”ן לדיור, מהווים נדבך משמעותי באסטרטגיה של קבוצת הראל בתחום ההשקעות. מיזם זה, כמו אחרים, מבטאים הבעת אמון בתחום הדיור בישראל בכלל, ודיור להשכרה בפרט ומשקפים את יכולותיה של הקבוצה ביצירת שיתופי פעולה לצורך גיוון תיק ההשקעות ויצירת השקעות עוגן והישגים משמעותיים עבור ציבור החוסכים בתיק ההשקעות”.

את חברת הראל ייצגה עו”ד חגית בבלי ממשרד עו”ד יגאל ארנון ואת עץ השקד ייצגו עו”ד אסף לפיד ועו”ד אוהד זלבסקי ממשרד AYR. עוד דווח, כי כחלק משיתוף פעולה זה, השתיים יקימו תאגיד משותף אשר יפעל לבניית מקבצי דיור המיועדים להשכרה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה