קבוצת עזריאלי מציגה: רווח נקי בסך 263 מיליון ש"ח לרבעון

קבוצת עזריאלי נמצאת בשנים האחרונות בעיצומה של תנופת ייזום משמעותית וחסרת תקדים בישראל – לקבוצה שמונה פרויקטים בשלבי ייזום והקמה שונים בהיקף של כ-510 אלף מ"ר ובעלות של מליארדי שקלים

הרווח זינק. מגדלי עזריאלי. צילום: Yuriy Chertok | שאטרסטוק

קבוצת עזריאלי מדווחת היום (ד') על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2017: ה-NOI לרבעון השלישי לשנת 2017 צמח בכ-6% והסתכם לכ-349 מיליון ₪ לעומת כ-328 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי לרבעון השלישי לשנת 2017 הסתכם בכ- 263 מיליון ₪ לעומת כ-  279 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד. הירידה נבעה בעיקר מהכנסות שיערוך נכסי נדל"ן ברבעון המקביל אשתקד בסך כ- 127 מיליון ₪, בין היתר בשל שערוך לראשונה של קרקע עזריאלי טאון בתל אביב שרכישתה הושלמה.

במהלך ארבעת החודשים יולי-אוקטובר 2017 נרשמו גידולים בפדיונות בקניוני עזריאלי בשיעור של כ-5.6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בנטרול קניון ראשונים שנפתח בסוף הרבעון הראשון השנה, נרשמה עליה של 1.2% בפדיונות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ההון העצמי של הקבוצה ליום 30 בספטמבר 2017 עומד על כ-  16 מיליארד שקל .

קבוצת עזריאלי נמצאת בשנים האחרונות בעיצומה של תנופת ייזום משמעותית וחסרת תקדים בישראל. לקבוצה שמונה פרויקטים בשלבי ייזום והקמה שונים בהיקף של כ-510 אלף מ"ר (לא כולל מגדל עזריאלי שרונה שבנייתו הסתיימה ברבעון השני) הצפויים להניב תוספת של מאות מיליוני ₪ ל–NOI בשנים הקרובות.

במהלך הרבעון, הקבוצה השקיעה כ-178 מיליון ₪ בנדל"ן להשקעה, בייזום, הקמת נכסים חדשים ובשדרוג והשבחת נכסים קיימים. סך ההשקעות מתחילת השנה הסתכמו בכ- 837 מיליון ₪.

בבעלות החברה נכסים מניבים בשטח כולל להשכרה של מעל 1.1 מיליון מ"ר (לעומת כחצי מיליון מ"ר במועד ההנפקה).

המגדל הרביעי בפרויקט עזריאלי תל אביב – החברה קיבלה לאחר תום הרבעון את אישור הוועדה המחוזית לתכנון ובניה של תל אביב לפרסום תכנית למתן תוקף להקמת המגדל הרביעי בפרויקט עזריאלי תל אביב. הוועדה אישרה את התכנית המלאה של החברה אשר כוללת הגדלה של השטחים מכ-69 אלף מ"ר לכ-150 אלף מ"ר של משרדים, מסחר, מלונאות, מגורים ודיור מוגן.  בכוונת החברה להקים מגדל עם עירוב שימושים ובבסיסו שטחי מסחר אשר יחוברו באופן רציף לקניון עזריאלי, וכן יתחברו לתחנת הרכבת הקלה.

פתח תקווה – החברה התקשרה בהסכם לרכישת קרקע בפתח תקווה בשטח של כ- 19 דונם תמורת כ-91 מיליון ₪. הקרקע ממוקמת בחלקו המזרחי של אזור התעשייה קריית אריה.

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "החל מחודש אוקטובר הואץ תהליך אכלוס פרויקט הדגל של הקבוצה, מגדל עזריאלי שרונה, והוא צפוי להוות תוספת משמעותית לתיק הנכסים של הקבוצה וישפיע בעיקר על התוצאות של 2018 והלאה. לאחרונה הודענו על קבלת אישור הוועדה המחוזית לתכנית להקמת המגדל הרביעי בפרויקט עזריאלי תל אביב שיכלול הגדלה של השטחים מכ-69 אלף מ"ר לכ-150 אלף מ"ר, ועל רכישת קרקע לפיתוח לפרויקט גדול בפתח תקווה. התפתחויות אלו, בנוסף לצבר הפרויקטים בביצוע, מהווים את מנוע הצמיחה העתידית של הקבוצה."

 

כתיבת תגובה