קבלת הפנים לאלקין ממנכ”ל לאומי: “נדרשים צעדים דרסטיים”

מנכ”ל לאומי: “המשבר בשוק הדיור – פצצה חברתית מתקתקת” • עוד אמר חנן פרידמן: “רק צעד דרסטי לחיסול הבירוקרטיה המיותרת יכול להוביל לחיסכון משמעותי במחיר דירה” • הוא הסביר כי “באנגליה זה עובד, אין סיבה שזה לא יעבוד גם כאן”

חנן פרידמן, מנכ''ל לאומי | צילום: אורן דאי

ערב השבעת הממשלה החדשה וכניסתו הצפויה של זאב אלקין למשרד השיכון – ככל הנראה יחד עם מנכ”ל חדש שיחליף את יאיר פינס, ועל זהותו נרמוז, כי את מינויו ניסה אלקין לקדם בעבר במשרד ממשלתי אחר – במקומו של השר היוצא לכאורה, יעקב ליצמן, זוכה אלקין לסימן דרך מהבהב ממנכ”ל בנק לאומי, הבנק המחזיק בכ-25% מנתח שוק המשכנתאות בישראל.

“המשבר שנוצר בשוק הדיור, שמוביל לעליות מחירים חריגות, עלול להיהפך למשבר חברתי עמוק. בשיטה הנוכחית, שחרור קרקעות לשיווק ישפיע בעוד חמש שנים ויותר ובינתיים זו פצצה חברתית מתקתקת”. את הדברים החריפים הללו אמר היום מנכ”ל לאומי, חנן פרידמן, שהתייחס למשבר בשוק הדיור בכנס ‘פסגת הנדל”ן’ של מרכז הנדל”ן.

לדבריו, “רק צעד דרסטי לחיסול הבירוקרטיה המיותרת באופן יידי ישפיע בטווח הזמן הקצר. זהו צעד שיכול להוביל לחסכון משמעותי במחיר של כל דירה. אני לא מדבר על קוסמטיקה. אני מדבר על אסדרה שתכתיב פרק זמן מקסימאלי של 30 יום מהגשת תוכניות לתחילת בניה, עם מנגנון של הכרעה מחייבת בכל המחלוקות”.

זאב אלקין | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרידמן הסביר כי “באנגליה זה עובד, אין סיבה שזה לא יעבוד גם כאן. זה כנראה לא פופולארי כי כל אחד מגורמי הרגולציה בטוח שהביורוקרטיה שיצר ממש חשובה, אך בסוף יש ציבור הולך ומתרחב שנפגע ולא בצדק. אין החלטה שלוקחת היום שנים שלא ניתן לקבל בתוך ימים. ההחלטה המהירה תהיה כמעט תמיד גם יותר נכונה. לבטח יותר צודקת.

Inner article

“אז עם כל הכבוד לאוהבי הבירוקרטיה”, סיכם, “יש גם אינטרס ציבורי!. כל יום שלא מטפלים בנושא הזה, משמעותו סיכון של התפוצצות הפצצה החברתית המתקתקת”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה