קובץ החלטות מועצת מקרקעי ישראל נכנס לתוקפו

מהפיכה במועצת מקרקעי ישראל – הקובעת את המדיניות הקרקעית של מקרקעי ישראל: ועדת משנה של מועצת מקרקעי ישראל אישרה סופית את קובץ החלטות מועצת מקרקעי ישראל והוא נכנס לתוקפו • חסל סדר חיפושים מייגעים

הרקע של הקובץ החדש | באדיבות המצלם

לא עוד החלטות מפוזרות שחלקן אינו רלוונטי ולא עוד חיפושים מייגעים. מעתה ואילך קובץ החלטות מועצת מקרקעי ישראל, סדור, נגיש ושקוף יותר. קובץ החלטות המועצה מוגש בצורה נגישה ובהירה, ומטרתו לסייע לציבור לאתר את המדיניות התקפה במקום אחד .

כל החלטות המועצה הקשורות לנושא מסוים, אשר התקבלו לאורך השנים, רוכזו במקום אחד. יותר אין צורך לדלות סעיפים שקשורים למקרה זה או אחר מתוך החלטות שונות, שלא תמיד כתובות באותה הלשון.

Box

מדובר בהנגשה של המדיניות הקרקעית הכוללת, לפיה פועלת רשות מקרקעי ישראל, שמאפשרת לכל אזרח למצוא מענה מהיר, ברור ופשוט לשאלות שעולות ביחסיו מול הרשות, מה שמשרת את המטרה של הקטנת החיכוך שבין האזרח לרשות ומייתר פעמים רבות את הצורך בפניות בעל פה ובכתב ואת הצורך בסיוע של מתווכים.

קובץ ההחלטות של מועצת מקרקעי ישראל

הקובץ החדש גם כולל פרק הגדרות כלליות ואחידות שאיחד את מאות ההגדרות הכלליות והפרטניות שהיו בהחלטות המועצה השונות, דבר שיצר לעיתים בלבול וסתירות.

קובץ ההחלטות המועצה החדש כולל כ-350 עמודים במקום אלפי עמודים של כל החלטות המועצה שהיו עד היום. הקובץ כולל החלטות כלליות והחלטות נוספות ופרטניות, וכולל רק את ההחלטות שבתוקף.

בקובץ החדש קיים תוכן עניינים מפורט ואפשרות לחיפוש קל יותר ומהיר יותר – אם מקישים מילת חיפוש: לדוגמא: העברות זכויות, מחיר למשתכן או תוספת בניה, מיד מגיעים להחלטה ולסעיפים הרלוונטיים לנושא.

Inner

תוך חודשים ספורים, תושק מערכת ממוחשבת חכמה באתר הרשות.

יתרונו הגדול של קובץ החלטות המועצה החדש הוא היותו מסמך אחד בו מרוכזות כלל החלטות מועצת מקרקעי ישראל העדכניות כשהן מנוסחות מחדש באופן בהיר ונגיש לציבור הרחב. קובץ החלטות המועצה החדש מקוטלג לפי נושאים ולא סדר מספרים אקראי כפי שהיה עד כה. הקובץ הערוך לפי נושאים הופך אותו לנגיש וקל להתמצאות לציבור.

Side
Inner

כתיבת תגובה