קוואלקום נגד אפל: מפגרת בתשלומים של 7 מיליארד דולר

סכסוך הדמים בין ענקית השבבים לענקית הסלולר הגיע לבית המשפט בסן-דייגו והחברות האשימו אחת את השנייה בשורה של טענות • אפל: קוואלקום מחייבת אותנו לשלם פעמיים, קוואלקום: אפל פוגעת במודל העסקי שלנו

מטה החברה של קוואלקום בסן דייגו, ארה"ב | צילום: ויקיפדיה

מאבק הפטנטים הארוך של יצרנית השבבים הגדולה בעולם קוואלקום מול אפל מחריף: בשימוע משפטי שנערך בסוף השבוע האחרון בין החברות טענה קוואלקום כי אפל מפגרת בתשלומי התמלוגים עבור הפטנטים שלה בסכום של 7 מיליארד דולר, כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס.

אפל מצידה, האשימה את קוואלקום בכך שקוואלקום השתמשה בשיטות רישום פטנטים לא הוגנות. מנגד, טענו בקוואלקום כי אפל העתיקה פטנטים רשומים שלה.

250/200 סייד בר + קובייה

עוד טענה אפל בשימוע, כי קוואלקום מאלצת אותה לשלם פעמיים על אותם פטנטים, פעם אחת על השימוש בשבבים באייפונים שלה ופעם נוספת בצורת תמלוגים. מנגד, טענה קוואלקום כי היא פועלת בשיטות חוקיות וכי אפל מנסה להרוס את המודל העסקי שלה אחרי שכבר עבדה לפיו במשך שנים. אפל סירבה לאשר בשימוע כי היא אכן מפגרת בתשלומים על סך 7 מיליארד דולר.

השימוע, שכאמור נערך בסוף השבוע האחרון, התקיים בבית משפט בסן דייגו ומאחוריו היסטוריה ארוכה של מאבק דמים (תרתי משמע) בין יצרנית השבבים שמספקת מזה שנים חלקים לאייפון של אפל לבין יצרנית האייפון.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה