קונים ב'פוקס'? בקרוב אולי תחייכו למצלמות זיהוי הפנים

'פוקס' תשתף פעולה עם פרישיאייט – ותוכל לרכוש עד 20% ממניותיה במחיר של עד 15.5 מיליון דולר • פרישיאייט פיתחה מערכות זיהוי פנים חכמות, ופוקס תקבל עד חצי מיליון דולר על כל התקשרות שתיזום • ואולי בקרוב מערכות זיהוי הפנים תוכלנה ללחוש לדיילי המכירה ב'פוקס' אם יש לכם העדפה לצבעים מסויימים או ל'ליין' ספציפי

הראל ויזל מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס | צילום: שוקה כהן

אוהבים לקנות ברשת 'פוקס'? בקרוב כדאי לכם לחייך בכניסה לחנויות. לראשונה קבוצת 'פוקס' יוצאת בשיתוף פעולה חדשני עם סטארט אפ בתחום הריטייל-טק בשם 'פרישיאייט', שהקימו אבי נאור, מייסד אמדוקס, ואל"מ (במיל.) אייל פישר, לשעבר מפקד מרכז הסייבר ביחידת 8200.

'פרישיאייט' פיתחה פלטפורמה המספקת בזמן אמת תובנות ייחודיות עבור כל לקוח, באמצעות טכנולוגית זיהוי פנים מתקדמת ויכולות בינה מלאכותית. החברה מקדמת את החיבור בין עולם הקניות הדיגיטלי לעולם הקניות בחנויות ומספקת חוויה מעשירה וייחודית הן לצרכנים בחנויות והן בקניות ברשת. באמצעות הפלטפורמה, הלקוח זוכה לשירות אישי מותאם להעדפותיו וצרכיו.

בדומה למערכות הטלפוניות המסמנות בשנים האחרונות את הלקוחות המתלוננים או הקשים. מערכות זיהוי הפנים שהולכות וצוברות תאוצה ברחבי העולם תוכלנה ללחוש לדיילי המכירה כי אתם מעדיפים צבעים מסויימים או 'ליין' ספציפי. 

במקביל ניתן לשער, כי אם אתם לקוחות מהסוג המתלונן או המבקש להחזיר או להחליף, המערכת תזהה אתכם ותדאג לשלוח אליכם את המוכר/ת עם האסרטיביות הגבוהה ביותר כדי לוודא שלא תחזרו לבזבז את זמנם של עובדים טובי לב לריק, פעם נוספת.

ב'פוקס' אומרים כי מטרת שיתוף הפעולה בין החברות הינה שיפור חווית הקנייה והצעת הערך המותאמת ללקוח וכן המשך שימור מובילות החברה וצמיחתה העתידית בזירה המקומית והבינלאומית.

במסגרת ההסכם הוענקה לפוקס אופציה לרכישת מניות בפרישיאייט אשר יהוו לאחר ההקצאה 20% מהון המניות של פרישאייט לפי שווי לפני ההקצאה של 15.5 מיליון דולר. פוקס תוכל לממש את האופציה עד ל-30 באפריל 2020 או מוקדם יותר במקרה של אקזיט.

 

במסגרת ההסכם, נקבע כי 'פוקס' כקמעונאית גדולה וכיבואנית של מותגים בינלאומיים, המפעילה בין היתר חנויות בחו"ל בזכיינות ומוכרת את המותג בחנויות סיטונאיות, תנקוט מאמצים סבירים במהלך השנה הקרובה על מנת לקשר את פרישאייט עם גופים מובילים בתחום הקמעונאות בחו"ל, ותהיה זכאית לתשלום בסך של עד 500 אלפי דולר בגין כל התקשרות. במסגרת זו, החברה תבחן את יישום הפלטפורמה בחלק ממותגי החברה.

מרשת 'פוקס' נמסר כי "החברה רואה בהתקשרות זו חלק בלתי נפרד מאסטרטגית החברה להמשיך ולהיות חברת קמעונאות מובילה בישראל, תוך קידום החדשנות כמנוף לצמיחה ויישום פתרונות טכנולוגיים מתקדמים מתוך מטרה לשפר את חווית הקניה ולייעל את הצעות הערך המותאמות לקהל לקוחות החברה".

בתוך כך נמסר מ'פוקס', כי היא רוכשת 30% ממניות רשת אופנת הנשים 'יאנגה' השייכת לחברת 'הורוביץ יאנג החזקות', בתמורה ל-13.1 מיליון שקל. הרכישה תשלים את השתלטות 'פוקס' על 'יאנגה' והיא תחזיק ב-80% מהבעלות על החברה. 

בנוסף נודע כי 'פוקס' קיבלה את אישור ביהמ"ש לענייני משפחה לרכוש 50% נוספים מחברת 'בילי האוס', המוחזקים בידי חברת 'אפי האוס' בע"מ, ובכך תשלים השתלטות על יבואנית המותג 'בילבונג'.

כתיבת תגובה