קורונה? הגיע הזמן שתקנו מדים ישראליים

משבר הקורונה הוביל לירידה חדה בהיקפי המכירות של ענף הטקסטיל בישראל • משרד הכלכלה פועל מול משרד האוצר להאריך את הארכת החלטת הממשלה להעדפת טקסטיל המיוצר בישראל עבור מערכת הביטחון, התעשיות הביטחוניות ומשטרת ישראל

שוטר תנועה | צילום: משה שי, פלאש 90

משרד הכלכלה בהנחיית השר עמיר פרץ פועל מול משרד האוצר והשר ישראל כ"ץ לגבש נוסח מוסכם בדבר העדפת טקסטיל המיוצר בישראל עבור מערכת הביטחון, התעשיות הביטחוניות ומשטרת ישראל.

במסגרת מדיניותו של השר פרץ, להעדפת תוצרת הארץ וחיזוק התעשייה המקומית בשגרה, וביתר שאת בעת משבר כלכלי, בימים הקרובים יקדמו שני המשרדים במשותף את הארכת החלטת הממשלה משנת 2015 בדבר העדפת רכש טקסטיל מתוצרת הארץ במכרזי מערכת הביטחון.

250/200 סייד בר + קובייה

היוזמה מקודמת יחד עם השר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון.

משבר הקורונה ממחיש כי הצורך ביכולות ייצור עצמאיות בתחומים אסטרטגיים הוא לא פחות מצורך קיומי. בשעה שמדינות סגרו את שעריהן ואסרו ייצוא של מוצרים, מתפרות ויצרני טקסטיל מקומיים גילו גמישות והסבו קווי יצור קיימים לייצור הנדרש על רקע המשבר.

מערכת הביטחון צריכה ויכולה להמשיך לשמש דוגמא בעניין זה. היצרנים ירוויחו ומערכת הביטחון  תבטיח גמישות מבצעית  בשעות משבר, תוך שימור אלפי מקומות עבודה בעיקר באזורי הפריפריה ובאוכלוסיות מיעוטים.

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון: "אני רוצה לברך את השר עמיר פרץ על היוזמה הציונית והערכית לחזק את התעשייה הישראלית בימי המשבר הכלכלי בתקופת הקורונה.

בהתאם לנוסח שיוסכם עם משרד האוצר והשר ישראל כ"ץ, אנו תומכים בהחלטה ונפעל למימוש המדיניות והארכת החלטת הממשלה משנת 2015, להעדפת הטקסטיל הישראלי עבור התעשיות הביטחוניות, ובכך נשמור על עוד 2,000 מקומות עבודה בתקופה רגישה ומאתגרת זו ונמשיך לחזק את הקהילות והרשויות"

Inner article

שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ עמיר פרץ: “קיום תעשייה מקומית עצמאית וחזקה זהו כלי ראשון במעלה לחיזוק חוסנה של החברה והמדינה. הוא מקדם תעסוקה איכותית ומחזק את חוסנה הכלכלי והחברתי של המדינה. הדבר נכון בשגרה, אך נכון בעיקר בעת משבר כלכלי. אני שמח על כך ששר האוצר רואה את הדברים איתי עין בעין.  הקריאה לצרוך תוצרת ישראלית היא לא רק “מהפה אל החוץ”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה