קיבלתם דוחות בשושן פורים? אל תשלמו!

לא, יו”ר ועדת הכלכלה יעקב מרגי לא התבדח כשאמר מראש לאנשים לזרוק את הדוחות שחילקה המשטרה בשושן פורים • היום הצביעה ועדת הכלכלה נגד התקנות שהגבילו את הכניסה לירושלים בשושן פורים • המשמעות: 13 דוחות יבוטלו • הגבלה של 75% תפוסה בתח”צ תוארך ב-28 ימים נוספים

שוטרים בצומת חמד, בדרך לירושלים, במהלך שושן פורים | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הסגר הבלתי חוקי שהוארך, התשאולים המטרידים של המשטרה ושליחת החרדים באופן סלקטיבי אל מחוץ לירושלים ביום שושן פורים, לא יישכחו. אבל באקט של תיקון מועט ממש – שלא יחפה על העוול הנורא – הצביעה היום ועדת הכלכלה של הכנסת נגד התקנות שאישרה הממשלה והגבילו את פעילות התחבורה בשושן פורים, בהם החלה הוועדה לדון בתחילת השבוע.

בדיון הקודם מתח היו”ר מרגי ביקורת קשה הן על פעולות המשטרה בשושן פורים, בטענה לאכיפה סלקטיבית, והן על כך שלא ניתנו תשובות בעניין לוועדה.

250/200 סייד בר + קובייה

משמעות ההחלטה היא כי הקנסות שנתנה המשטרה יבוטלו. היו”ר מרגי שאל במהלך הישיבה כמה קנסות ניתנו. עוזר היועץ המשפטי של מחוז ירושלים, ג’ורג’ קיוורקיאן, אמר כי ניתנו 13 דוחות. הוא הודה כי הייתה תקלה נקודתית במחסום אחד, של שוטר שלא קיבל הוראות כמו שצריך, אך היא טופלה.

היו”ר מרגי אמר כי נעשו פעולות שלא בסמכות, ולכן בכוונת הוועדה שלא לאשר את התקנות. ח”כ יצחק פינדרוס הוסיף, כי טוב מאוחר מאשר לעולם לא, ואמר כי אחרי שהממשלה נכשלה ואישרה את התקנות הוועדה הייתה צריכה לעצור זאת עוד קודם.

כאמור, התקנות לא אושרו לאחר שהיו”ר מרגי, ח”כ פינדרוס וח”כ מטי יוגב הצביעו נגדן. ח”כ בועז טופורובסקי נכח בדיון אך לא השתתף בהצבעה.

לאחר מכן אישרה הוועדה את החלטת הממשלה להאריך את ההגבלות הכלליות החלות על התחבורה הציבורית, שעיקרן קביעת תפוסה מרבית של 75% באמצעי התחבורה הציבורית.

ההגבלות הללו הוארכו ב-28 ימים נוספים, עד 3 באפריל 2021. במסגרת זאת נקבע כי גם בנסיעת אוטובוס מפרקי נוסע המתנייד בכסא גלגלים ויושב במקום המיועד לכך וכן גם המלווה שלו – לא יובאו בחשבון בחישוב התפוסה המרבית. עוד אושר להעלות את מספר הנוסעים המותר במונית ספיישל – מנוסע אחד לשלושה נוסעים.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה