קיבלתם קנס ממצלמה? אל תשלמו בנתיים

לאחר שהמאבק כנגד מצלמות המהירות הנייחות צלח ופרקליטות המדינה הורתה שלא להנפיק דוחו"ת מהירות בגין צילומים שלהם בעקבות זאת שלא עברו תקינה כנדרש, המשטרה משהה גם את החובה לשלם את הדוחו"ת לשלושה חודשים. ח"כ כבל "מה צריך לעשות נהג שקיבל דו״ח מאותה מצלמת מהירות והעבירה לכאורה בוצעה לפני יותר משלושה חודשים?"

מצלמת מהירות shutterstock

סערת מצלמות המהירות מסרבת לרדת מסדר היום. המשטרה הודיעה הבוקר (ד) כי נהגים שקיבלו קנס על מהירות, בעקבות צילום במצלמה נייחת, יכולים להמתין עם התשלום עד יום ראשון כ"ב באלול (2 בספטמבר 2018 למניינם). זאת, בעקבות הליקויים שהתגלו במצלמות.

כזכור, בתחילת השבוע הורה המשנה לפרקליט המדינה, מומי למברגר, לבצע בדיקה מקיפה לכל מצלמות המהירות של אגף התנועה ועד לתוצאותיה לא יינתנו דו"חות, זאת לאחר שהתברר כי לא אושרו מצלמות מסוג זה במכון התקנים הישראלי, ולא עברו תקינה.

box

המשטרה מסרה היום כי "בהמשך לבדיקות הנערכות למערכת מצלמות מהירות אוטומטיות (א'3), סוכם בדיונים בין פרקליטות המדינה לאגף התנועה כי לגבי דו"חות מהירות שהנפיקה המערכת וטרם שולמו, והמועד האחרון לתשלומם טרם חלף , יוארך המועד האחרון לתשלום עד ליום 2.9.18".

הודעת המשטרה

ובתוך כך, נציג משטרת ישראל הודיע אתמול ליו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, כי נקבעה פגישה דחופה עם הפרקליטות לדיון בעניין דו"חות מצלמות המהירות – זאת בעקבות דרישתו של היו"ר כבל בישיבת הועדה ביום שני השבוע.

כבל אמר בתגובה: "ביקשתי לדעת מה עושים כל אלה שקיבלו דו"חות וטרם שילמו. זה לא יכול להמתין. זה מסוג הדברים שצריך לטפל בהם לאלתר".

הבוקר בישיבת ועדת הכלכלה אמר ח״כ איתן כבל, שיזם את הפנייה הדחופה למשטרה אודות דוחות המהירות, בתגובה להודעת המשטרה: ״אני מברך את המשטרה על הודעתה, אך התשובה חסרה ואינה ברורה דיה. מה צריך לעשות נהג שקיבל דו״ח מאותה מצלמת מהירות והעבירה לכאורה בוצעה לפני יותר משלושה חודשים? האם המצלמות הפכו פתאום למדויקות? מה בין דו״ח שניתן לפני שנה וטרם שולם לבין דו״ח שניתן לפני שבוע? אם המצלמה אינה מדויקת עכשיו היא בטח לא הייתה מדויקת גם לפני שנה. אמשיך לדרוש תשובות ברורות יותר ולאלתר, כפי שעשיתי עד עכשיו".

 

side
Technion – inner

כתיבת תגובה