'קמביום' חתמה על הגעתה לדימונה: מאות משרות בדרך לדרום

ענקית הטכנולוגיה מטריקס הופכת לחברת ההיי-טק הגדולה הראשונה שמקימה משרדים דרומית לבאר-שבע: קמביום, מבית מטריקס תחנוך במרץ מבנה חדש למשרדי חברת פיתוח התוכנה – בדימונה | בכך יצא לדרך מרכז ההיי-טק החדש בעיר שצפוי לקלוט חברות מהמרכז ומאות עובדים בכל התחומים

מעמד החתימה למבנה מטריקס בדימונה | צילום: סנאפ המרכז החברתי לצילום

כחלק מהפיכתה של דימונה למובילה עולמית בתחומי התעשייה המתקדמת והקמתם של מרכזי חדשנות וטכנולוגיה, נענתה חברת פיתוח התוכנה 'קמביום' מבית מטריקס לפניית עיריית דימונה ותנועת אור להרחיב את פעילותה.  

טקסחגיגי נערך אתמול לקראת הכניסה הצפויה במרץ למבנה החדש של החברה. האירוע נערך במעמד ראש העיר בני ביטון, מנכ"ל מטריקס מוטי גוטמן ומייסד תנועת אור, רוני פלמר לצד בכירים מהרשות המקומית ומהמפעלים המובילים באזור. 

אחרי שנים של פעילות והתפתחות בעיירה ירוחם, חברת פיתוח התכונה 'קמביום' תעבור למשרדים חדשים במתחם דימרי סנטר במרכז דימונה. מדובר באירוע היסטורי, שכן זו הפעם הראשונה שחברת הייטק בסדר גודל כמו של מטריקס מקימה משרדים דרומית לבאר שבע. המעבר צפוי להתבצע בחודש מרץ הקרוב. 

קמביום נוסדה בשנת 2010 על ידי דוד ושירה זלצר. כיום החברה מעסיקה כ-80 אנשי צוות – כולם תושבי הנגב (ירוחם, באר שבע, דימונה, נתיבות, אופקים, ערד, רמת הנגב ועוד). מעצם היותה ממוקמת בדרום הארץ החברה מביאה רוח חלוצית לאיזור ונהנית מכח אדם איכותי וממגוון אנושי המורכב ממהנדסי תוכנה מובילים, מהנדסי מערכות מידע, מעצבים, מנהלי פרויקטים ומפתחים מיומנים המורכבים מכוחה של הקהילה המקומית. 

מתחם דמרי סנטר הוקם על ידי י.ח דמרי והוא משתרע על כ-8,000 מטר. הוא כולל מתחם משרדים עסקי לצד שטח מסחרי לקמעונאות ולמעשה מהווה בשורה לתושבי העיר והסביבה, כאשר עם הקמתו הגיעו לעיר רשתות רבות וחברות מגוונות ששיפרו את איכות החיים והגדילו את אפשרויות התעסוקה. 

בני ביטון, ראש העיר דימונה: "כשהגעתי לתפקיד צחקו ואמרו דימונה וירוחם לא יגיעו לשום מקום! היום הן ערים מתפתחות. הנגב עם חזון אדיר! רק תנו לנו לעבוד. הרשויות המקומיות יודעת להתנהל ואנחנו לא רוצים להיות תלויים לעד ברשות הארצית". 

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס: "משמח אותי לבנות כאן השקעה בקמביום. הפירות נקצרים די מהר! בשנת 2005 התחלנו ביוזמה קטנה להכשיר 30 נשים חרדיות לענף ההיי-טק, היום אנחנו עומדים על 1,000 נשים חרדיות במודיעין עלית ובבית שמש. גם בגליל אנחנו מצמיחים נשים דרוזיות כבודקות תוכנה. מטריקס מעסיקה למעלה מ-10 אלף עובדים ועובדות ונמשיך לצמוח ולהשקיע בעובדים – לא משנה איפה אתה גר – כישרונות נמצאים". 

רוני פלמר, מנכ"ל ומייסד תנועת אור: "כחלק ממיזם 'עיר שווה', שנולד בתנועת אור ובשותפות עם עיריית דימונה, משרד השיכון, הפנים, ההתיישבות, שיוויון חברתי והרווחה, הושם דגש על צמיחה כלכלית עצמאית של כל עיר בנגב ובגליל. דימונה מובילה את הנגב המזרחי ואת קלסטר התעשייה המתקדמת, האנרגיה והפיתוח המדברי. אנו מצדיעים לאנשי הרשות וחברת קמביום מבית מטריקס שקפצו למים להוביל את חלוציות ההייטק בלב העיר, זוהי הצעת ערך לדור הצעיר, שיוכל לקבל בחבילה אחת; קהילה, משרה נחשקת, דיור מוזל, אפשרויות בילוי ותרבות ויזכו לעשות היסטוריה ולהשפיע על המצב בישראל ולדורות. דימונה בדרך להיות עיר עם 300 אלף תושבים, והחיבור הזה הוא מסוג החיבורים שיביאו איחוד בעם בימים הסוערים האלה".  

כתיבת תגובה