קמפיין הבחירות של חולדאי? 24 קווי שירות בשבת

בחסות החוק שאינו אוסר נסיעת מוניות שירות בשבתות: משרד התחבורה אישר להפעיל 24 קווי שירות חדשים בתל אביב – שיפעלו בשבתות • האם נתניהו ינצל את האישור (החוקי!) למוניות שירות בשבת, כדי לעורר מהומה ולהפיל את הממשלה בסיכום מוקדם עם החרדים?

מוניות שירות. צילום: rasika108 | שאטרסטוק

המשבר הבא מול שר התחבורה ישראל כץ, או שתל אביב שוב תישאר מחוץ לתחום של משברים פוליטיים על חילולי שבת בתחומיה? ראש העיר תל אביב יפו, רון חולדאי חשף הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי משרד התחבורה אישר הפעלת 24 קווי מוניות שירות בעיר בשבת, וציין כי אלו יחלו לפעול בעיר כבר במהלך השנה הקרובה.

למרות שמדובר על חמישה ימים לפני הבחירות בלבד, מתברר כי התכנית הוגשה לאישור משרד התחבורה כבר לפני 6 שנים, בשנת 2012. בשנה הקרובה יתווספו 4 קווים במכרז שכבר פורסם, ארבעה נוספים כלולים אף הם במכרז שפורסם, ומאוחר יותר יצטרפו אליהם עוד 16 קווים בהדרגה.

לא מדובר על תל אביב בלבד, ומהמפות שפורסמו ע"י משרד התחבורה עולה, כי המטרופולין כולו יקבל מכה של חילולי שבת בתחומו. כך למשל רמת גן, גבעתיים ועוד, הינן חלק מהמפה שהציג משרד התחבורה בתכנית. כיום, פועלים בתל אביב רק ארבעה קווי שירות. אך נציין, כי מבחינת רישוי, מוניות שירות אינן כפופות לחוק המגביל תחבורה ציבורית בשבת, והחידוש הוא באישור הקווים לכל ימות השבוע, שבשבתות, יעקפו את הצורך באוטובוסים – שאסורים לפעול בשבת על פי חוק.

יו"ר שס בתל אביב – יפו והמועמד לראשות העיר נתן אלנתן אמר בתגובה לתוכנית חולדאי: "ראש העיר היוצא רון חולדאי ממשיך לקדם תכניות פופוליסטיות שמפרות את הסטטוס קוו במקום להציג תכנית של עשייה למען תושבי העיר. ב-30 באוקטובר אומרים כן למסורת, כן לסטטוס קוו! אני קורא לחברי במועצת העיר ששמירת המסורת חשובה להם להצטרף אלי בקריאה להחליף את חולדאי ולתמוך בי כמועמד היחיד שמבטיח את שמירת הסטטוס קוו ומייצג את הציבור המסורתי בעיר".

בינתיים, השר כץ כאמור פעל כחוק, אולם אין לדעת האם העיתוי שבו השר לשעבר גדעון סער עושה קולות של חזרה לפוליטיקה ועשוי לכבוש נתחים מהליכוד, לצד רצונו של נתניהו להקדים אותו ולזכות בתמיכה של בוחרי הליכוד ויתר המפלגות לפני שיצבור אהדה, יגרמו לו לעודד את הח"כים החרדיים להפיל את הממשלה, תוך סגירת עניינים בקריצה עוד לפני הבחירות. מה גם, שאלמלי המתח בין סער לנתניהו כשבמשולש שורבב שמו של הנשיא ריבלין – עשוי היה נתניהו להכריז על בחירות מוקדמות, לפני פרסום כתב האישום נגדו.

אם כן, ייתכן כי משבר קטן על רקע השבת בתל אביב, יתאים לשותפים החרדיים הרבה יותר.

ימים יגידו.

תגובה אחת ל: "קמפיין הבחירות של חולדאי? 24 קווי שירות בשבת"

  1. העיקר ש"אגודה" תומכים בו

כתיבת תגובה