קרב הירושה חשף: ה"אח" כלל לא בנו החוקי של המנוח

כשהבן הבכור גילה שאביו העשיר השאיר אחריו חשבון בנק סודי עם ירושה נפרדת לאחיו הצעיר החל קרב ירושה מכוער • שום דבר לא הכין אותו להפתעה כי כלל לא מדובר באביו האמיתי – אך לבסוף, נחלקה הירושה בשווה

בית קברות. אילוסטרציה | צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

מאבק ירושה מכוער הגיע לפתחו של בית המשפט למשפחה, לאחר שהאח הצעיר טען כי אחיו המבוגר כלל איננו בנו הביולוגי של אביהם המנוח, כי אם בנו של הדוד – ועל כן אין הוא זכאי לשום חלק מהירושה.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

לדברי האח הצעיר, אביו המנוח, שהתאלמן לפני שנים רבות, והשאיר אחריו רכוש רב – סיפר לו, ערב מותו, כי בשל מקרה משפחתי חריג הוא בחר להכיר בילד כבנו הביולוגי. זאת, לאחר שאחיו, דוד היורש החוקי, אביו האמיתי של הבן המבוגר, סירב לגדלו בביתו. רק בהמשך נולד לשניים בן נוסף – האח הצעיר.

לדברי האח הצעיר, אביו המנוח ביקש ממנו לא לספר את הדבר לאחיו הבכור כדי לא להעציב אותו, ואמר לו שהוא שם חיסכון בצד, שמיועד רק לו – בגלל היותו הבן האמיתי שלו.

הסיפור כולו התפוצץ, כאמור, כאשר אותו אח צעיר הגיש בקשה לקיום צו ירושה, במסגרתה ביקש להעביר את מלוא הכספים והרכוש מעיזבון אביו לרשותו. האח המבוגר פנה לעוה"ד הלנה שמחי, העוסקת שנים רבות בצוואות ובמאבקי ירושה, וזו הוציאה באופן מיידי צו מניעה לצו הירושה – והדיון בתיק הועבר לדיון בביהמ"ש למשפחה.

"היות והאב לא השאיר אחריו צוואה, כל אותם סיפורים על היותו של אחד הבנים ילד לא-ביולוגי – הם סיפורים שאינם מן העניין, ויהיה קשה מאד להוכיחם", אומרת עוה"ד שמחי. לדבריה, "כל המסמכים במשרד הפנים מעידים על כך שהמנוח הכיר בשני בניו בצורה שווה, וגם הימצאות חשבון בנק סודי, שעליו בנו הבכור של המנוח לא ידע כביכול מאום – אינו מהווה הוכחה מספקת לכך שאין לו חלק בירושה".

לאחר מאבק משפטי לא פשוט, שלח בית המשפט את הצדדים להגיע לפשרה, תוך המלצה שהשניים יחלקו את רכוש הוריהם בצורה שווה, וכך באמת הוסכם.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "קרב הירושה חשף: ה"אח" כלל לא בנו החוקי של המנוח"

  1. בושה

כתיבת תגובה