קרדיו-וואלב הישראלית נרכשת ב-300 מיליון דולר

תמורת 300 מיליון דולר: ונוס-מדטק הסינית רוכשת את קרדיו-וואלב הישראלית | עמיר גרוס ימשיך בתפקידו כמנכ״ל קרדיו-וואלב וישמש כראש מרכז החדשנות בישראל למחלות מבניות בלב | בכוונת ונוס-מדטק להמשיך ולהשקיע בחברות ישראליות הפועלות בתחומי בריאות הלב

עמיר גרוס | צילום: יורם שרף

ונוס-מדטק הסינית, הנסחרת בבורסה בהונג-קונג בשווי של 12 מיליארד דולר הונג-קונג (כ-2 מיליארד דולר), הודיעה היום כי חתמה על הסכם רכישה לפיו תרכוש את חברת קרדיו-וואלב מאור יהודה בסכום כולל של-300 מיליון דולר. בנוסף לסכום הרכישה תשקיע ונוס-מדטק סכום של כ-80 מיליון דולר בחברה, וזאת על-מנת לסייע לקרדיו-וואלב לעמוד באבני הדרך שנקבעו לעסקה.

קרדיו-וואלב אשר מנוהלת על ידי עמיר גרוס, המשמש כמנכ"ל החברה, פיתחה טכנולוגיה להחלפת המסתם המיטראלי (מסתם צניפי) והמסתם הטריכספי (מסתם תלת-פסיגי), ללא צורך בביצוע ניתוח לב פתוח ובאמצעות צינתור בלבד.

קרדיו-וואלב הוקמה בשנת 2017 כחברת המשך לחברת וואלטק-קרדיו אשר נרכשה על-ידי ענקית המיכשור הרפואי אדוארדס. לקרדיו-וואלב מרכזי פעילות בישראל, אירופה וארה״ב. היא מעסיקה כ-40 עובדים ובעלת מעל 200 פטנטים רשומים בתחום.

מנכ"ל ונוס-מדטק, אריק זי, אמר היום כי רכישת קרדיו-וואלב היא מהלך אסטרטגי עבור החברה, וכי המוצרים פורצי הדרך של קרדיו-וואלב לצד שיטות העבודה החדשניות, יאפשר לחברה לצמוח באופן משמעותי בתחומי הלב. זי אמר עוד כי הצוות המצוין של קרדיו-וואלב צפוי להמשיך ולהעצים את היכולות והביצועים של ונוס-מדטק בכל רחבי העולם.

אריק זי הודיע עוד כי עמיר גרוס ימשיך בתפקידו כמנכ״ל קרדיו-וואלב וישמש כראש מרכז החדשנות בישראל למחלות מבניות בלב, וכי בכוונת ונוס-מדטק להמשיך ולהשקיע בחברות ישראליות הפועלות בתחומי בריאות הלב.

מנכ"ל חברת קרדיו-וואלב, עמיר גרוס, אמר היום כי רכישת החברה על ידי ענקית המכשור הרפואי הסינית, ונוס-מדטק, היא בשורה מצוינת לעובדי החברה, וכי הרכישה היא הבעת אמון בחברה, עובדיה, ומנהליה אשר תאפשר למעשה המשך של פיתוח נוסף של מוצרים פורצים דרך בתחום רפואת הלב.

העסקה כפופה לאישורים רגולטוריים והשלמתה צפויה בתחילת 2022.

כתיבת תגובה