קריאה לשר האוצר: "להסדיר את מנגנון הפיצויים עכשיו"

לאור החרפת המצב הביטחוני ואי הוודאות השוררת במשק, נשיא איגוד לשכות המסחר קורא לשר האוצר: הפיצו כבר היום עדכון לעסקים ולתושבים מה יהיו זכויות הפיצוי שלהם על נזקים שנגרמו להם עקב המצב הביטחוני • לין ממליץ לשר להסדיר כבר עתה את מנגנון הפיצויים על הנזקים הפיזיים שיגרמו וכן טיפול בתחום יחסי עבודה

ישראל כ''ץ | צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

נוכח המצב הביטחוני שהחמיר אמש ובהתחשב בכך שמצב הלחימה ותקיפת העורף עלולים להימשך לתקופה שאינה ידועה מראש, שיגר היום עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, לשר האוצר חה"כ ישראל כץ, פניה דחופה בה הוא ממליץ כי "תצא כבר היום הודעה מסודרת ממשרד האוצר, המיידעת את כלל התושבים וכלל בעלי העסקים מה יהיו זכויות הפיצוי שלהם על נזקים שנגרמו להם עקב המצב הביטחוני, וכן הסדרת פיצויים על נזקים פיזיים וטיפול בתחום יחסי עבודה".

לדברי לין, "אין מדובר בסיטואציה חדשה. בעיות הקשורות במצב של תקיפת האוכלוסייה האזרחית בישראל ידועות מן העבר. כמו כן גובשו מספר פעמים קריטריונים מוגדרים באשר למתן פיצויי לעסקים וכמובן פיצוי לנזקי רכוש, שנגרמו לעסקים ולתושבים. חלק מן העובדים חוששים ואינם מגיעים בפועל למקום העבודה, וחלק מן העסקים מושבת נוכח המצב והיעדר לקוחות".

עוד ציין לין, כי "יש להביא בחשבון שהסדרי פיצויים לעסקים נוגעים גם לתקופת הקורונה. אך מאחר וקיימת מבוכה מסוימת במשק רצוי מאוד שתצא הודעה מסודרת מוקדם ככל האפשר, המסדירה את כל התחומים על מנת למנוע אי וודאות ושאלות נוספות המתעוררות בהקשר למצב הנוכחי. בהקשר זה יש לברך את יוזמת רשות המסים על מתן אורכה בהגשת דוחות מע"מ, אך חשוב שיהיה טיפול כולל ומצב של וודאות".

כתיבת תגובה