'קריאייטיב' הוא לא 'קרטיב' – הוא לא נמס והרבה יותר מרענן

'קריאייטיב', 'קופירייטינג', ומה שביניהם • יהודה אדלר ישב עם מנדי פרומר, האיש והקריאייטיב – כדי ללמוד קריאייטיב בחברותא • וכששני קריאייטיביסטים יושבים ביחד, אתם מבינים לבד שמשעמם לא יהיה שם • אז אל תפספסו, תאזינו

פודקאסט - יהודה אדלר

בשביל אנשים רבים, המילה 'קריאייטיב' היא לא יותר מטעות הקלדה של המרענן הרשמי של הקיץ – ה'קרטיב'. אבל את האמת? קריאייטיב הוא תחום הרבה יותר מרענן מכל הקרטיבים למיניהם, רק שהוא מסוג המקצועות שצריכים להגיע מה'נשמה'. לא מספיק כשרון, צריך להיות בנאדם 'קריאייטיבי'.

בשביל ללמוד 'קריאייטיב' בחברותא, במיוחד את עולם הקריאייטיב החרדי, ישב יהודה אדלר עם מנדי פרומר, האיש והקריאייטיב.

מנדי פרומר, הוא בוגר ACC,  קופירייטר מוכשר ומבריק, בעל סטודיו לכתיבה שיווקית ומנהל מגמת פרסום ומרצה ב'מכללת פרוג'. מנדי גם ניהל את מחלקת הקריאייטיב במשרדי הפרסום 'גל אורן' במשך כמה שנים, ולפני כמה חודשים גם הוציא לאור ספר ילדים שכתב, בשם 'משפחת פחלץ'.

בפרק הזה, יהודה שמע ממנו מה הפרוייקט הראשון שהוא כתב, מה זה בעצם קריאייטיב, ומה ההבדל בינו לבין קופירייטינג. יהודה גם רחרח בעדינות מה הוא חושב על תרצה גרנות, מי שמנדי מכנה 'האמא של הקופירייטנג החרדי'. ספויילר, הוא שמע ממנה רק דברים טובים. טוב, הבנתם את זה כבר מהכינוי שהוא מפדבק לה.

ליהודה גם היה חשוב להבין, מה ההתמודדות שלו כפרילנסר בתחום? איך מתמחרים רעיון: פר שעה? פר פרוייקט? מה התחום שבו מנדי לא מתעסק? (שוב ספויילר: פוליטיקה) האם בציבור החרדי הקריאייטיב עומד בסטנדרט של הציבור הכללי? וגם שאלה דוגרית: האם בתחרות 'קקטוס הזהב' הוא היה יכול להתמודד?

Inner

ואי אפשר לשבת עם איש קריאייטיב אמתי, בלי איזה אפיזודה מגניבה. ואצל מנדי, האפיזודות הם ההיסטוריה המקצועית שלו. הוא התחיל עם קמפיין להנחת תפילין בישיבה החב"דית בה למד, במילון שלם שהוא יצר סביב המילה 'עצלן' – כשכך הוא מחסל את קיני ההתנגדות האחרונים של צבא העצלנים. מכאן דרכו כבר זרועה אפיזודות, כי זה האיש.

קחו קרטיב ותקשיבו על קריאייטיב, יהיה מרענן. אל תתנו לזה להינמס לכם.

האזינו עכשיו לפודקאסט המלא, בעריכת יהודה אדלר – שבין עבודת קריאייטיב אחת לשניה מקציב את זמנו למפגש 'על כוס קפה' עם אנשי העסקים המתארחים בפודקאסט של 'ביזנעס'.

רוצים לדבר עם יהודה אדלר? יש לכם מרואיין מעניין שיהודה חייב לשבת איתו על כוס קפה? שלחו לו הודעה: yehudajjadler@gmail.com

Inner

תגובה אחת ל: "'קריאייטיב' הוא לא 'קרטיב' – הוא לא נמס והרבה יותר מרענן"

  1. .

כתיבת תגובה