קריירה שלישית: השמה למחפשי עבודה מגיל 60 בבני ברק

מחפשי עבודה מגיל 60 ומעלה בבני ברק, יזכו לשירותי השמה מיוחדים | לצד יחידות תעסוקה למבוגרים, שיוקמו במסגרת מיזם "ותיקים בעבודה" של המשרד לשוויון חברתי – יתבצע מערך הכשרות, פיתוח ידע וליווי מקצועי גם אחר ההשמה

בני ברק | צילום (אילוסטרציה): גילי יערי, פלאש 90

תוחלת חיים בישראל עולה והיא מהמובילות בעולם, כיום חיים בישראל מיליון אזרחים ותיקים, 80% מהם עצמאיים ופעילים, רבים מהם שהגיעו לגיל פרישה כפי שהוגדר בחוק מעוניינים להוסיף ולהיות חלק משוק העבודה. תעסוקה היא פתרון לתחלואים רבים, מי שנשאר במעגל העבודה פחות בודד, פחות חולה ולאורך זמן מרגיש עלייה בערך העצמי שלו.

במסגרת מיזם "ותיקים בעבודה" של המשרד לשוויון חברתי תעניק קבוצת תיגבור תעניק שירותי השמה לאזרחים ותיקים בבני ברק.

שירותי ההשמה יינתנו למחפשי עבודה בני 60 ומעלה, והחברה תפעיל יחידות תעסוקה למבוגרים, תבצע מערך הכשרות, פיתוח ידע וליווי מקצועי גם אחר ההשמה.

במסגרת התוכנית תציע מגוון סדנאות החל מסדנאות לחיפוש עבודה, סדנאות להתנהלות כלכלית נכונה בגיל פרישה, סדנאות לתדמית אישית, קורסי מחשבים ואנגלית, קורס יזמות, Story talling.

אורית בנבנישתי מנכ"לית הקבוצה אמרה כי "תיגבור מאמינה בגיוון תעסוקתי והכללה של כל המגזרים, גיוון תעסוקתי הוכר מזמן ככלי כלכלי המשפר את ביצועי הארגון העסקי וככלי חיבור בין תרבויות, הבדלים במסורת, נורמות, אמונות וערכים. העסקה מגוונת תאפשר לחברה צמיחה עסקית כלכלית, במקביל לתרומה החברתית. משבר הקורונה, העלייה בתוחלת החיים ויוקר המחייה, העלה את הצורך ביתר שאת לקדם את העסקת האוכלוסייה לקראת גיל פרישה, סקטורים רבים במשק מחפשים ידיים עובדות החל מחינוך, הייטק, נהגים ועוד, יש ליזום הכשרות ייעודיות ולהסיר את החסמים"

בנבנישתי הוסיפה "עובדים מבוגרים מתפקדים טוב בצוותים הטרוגניים ומסוגלים למלא חסרים בידע ופערי סגנון מצידם של עמיתיהם הצעירים. למבוגרים יש יותר סבלנות ויכולת טובה יותר לנהל את הרגשות שלהם, הם פחות נבהלים בזמן משבר, הם מביאים עמם כישורים וניסיון מתפקידים שמילאו בעבר, למשל, שליטה בשפות או יכולת התבטאות טובה במיוחד בכתב ובעל פה.

"יש להם יכולת טובה להביט קדימה, יש להם השפעה טובה על הצוות, מעניקים תחושת ביטחון יש עם מי להתייעץ ושאפשר להישאר במקום העבודה עוד שנים רבות".

כתיבת תגובה