קריית מוצקין שיאנית מכירת הדירות בישראל

פרויקטי מחיר למשתכן והביקוש הגבוה לדירות מציב את קריית מוצקין במקום הראשון בטבלת המכירות, מעל לתל אביב ירושלים ורמת גן.

יש ביקוש באזור הקריות. קריית מוצקין באדיבות העירייה

קריית מוצקין היא העיר שבה נמכרו הכי הרבה דירות חדשות בישראל במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של 2017, אף יותר מהערים הגדולות בישראל – כך עולה מניתוח מכירת הדירות בישראל שביצעה חברת אלדר שיווק על פי נתוני הלמ”ס המתייחסים למכירת דירות חדשות מקבלנים.

במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של 2017 נמכרו בקריית מוצקין 1058 דירות. קריית מוצקין נחשבת למבוקשת ביותר מבין כל הקריות של מפרץ חיפה כבר שנים ארוכות. שכונת משכנות האמנים שקמה על שטח הבסיס הצבאי כורדני שפונה, מהווה את אחת מעתודות הקרקע הגדולות ביותר כיום למגורים באזור הקריות.

apps=box

לדברי שרה אילין, סמנכ”לית שיווק בחברת שרביב המקימה פרויקט בשכונת משכנות האמנים “בשכונה יש שילוב של פרויקטים במסגרת מחיר למשתכן לצד פרויקטים יזמיים רגילים המיועדים לקהל הרחב, וכתוצאה מכך השכונה מושכת ביקושים מצד זוגות צעירים לצד משפרי דיור”.

במקום השני בדירוג הערים שבהם נמכרו הכי הרבה דירות חדשות בשלושת הרבעונים הראשונים של 2017 נמצאת תל אביב עם 1021 דירות. מכירת הדירות החדשות בתל אביב היא בעיקר במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית, פרויקטי בוטיק שנבנים ברחבי העיר ומתחמים גדולים שנבנים עם בניה חדשה כגון שרונה/השוק הסיטונאי והגוש הגדול.

לדברי שחר מחט, מבעלי קבוצת ניצן גרופ הבונה מספר פרויקטים בתל אביב “תל אביב תמיד היתה מבוקשת למגורים, והיא ממשיכה למשוך ביקושים רבים למרות שעדיין אין את ההגרלות של מחיר למשתכן. ניתן למצוא בה מגוון רחב במיוחד של דירות – החל ביוקרה, והמשך בהתחדשות ושימור”

רוני כהן , מנכ”ל אלדר שיווק מציין כי תוכנית מחיר למשתכן שינתה את מפת הביקושים וכיום ניתן לראות ברשימת הערים שמכרו הכי הרבה דירות גם ערים קטנות יותר שריכזו ביקושים בעיקר בגלל התוכנית הממשלתית. לעומת זאת ישובים שריכזו היקף גדול של מכירות לפני 5 שנים כמו פתח תקוה ונתניה ירדו ברשימת הערים שמכרו הכי הרבה שכן גם היקפי הבנייה בהן ירד. זה נובע בין היתר מכיוון שהמדינה לא משווקת קרקעות באזורי הביקוש אמיתיים”.

בירושלים נמכרו בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה החולפת 1002 דירות, ברמת גן נמכרו בשלושת הרבעונים הראשונים ב-2017  843 דירות חדשות, וראשון לציון נמצאת במקום החמישי עם מכירות של 825 דירות חדשות, בין היתר גם בפרויקטי מחיר למשתכן.

פרויקט URBAN TOWER של חברת שרביב בקרית מוצקין קרדיט הדמייה וויופוינט

ono-side
ono-inner

כתיבת תגובה