קרן נוי תהפוך לבעלת 40% ממניות ‘נתיב אקספרס’

ב-253 מיליון שקל: קרן נוי רוכשת 40% ממניות נתיב אקספרס שבבעלות קבוצת עפיפי – שתחזיק לאחר מכן 60% ממניות החברה | נתיב אקספרס מחזיקה כיום בזיכיונות להפעלת תח”צ באשכולות הגליל ובית שמש, ותפעיל את הרכבל בחיפה | קרן נוי מחזיקה באופציה לרכישת 10% נוספים ממניות חברת התחבורה, בכפוף לתנאים מתלים

רן שלח, גיל-עד בושביץ ופיני כהן, מייסדי ומנהלי קרן נוי | צילום: רן יחזקאל

קרן נוי, המתמחה בהשקעה בתשתיות ומנהלת נכסים בהיקף של כ-10 מיליארד שקל בארבע קרנות, רוכשת לעצמה גם חברת תחבורה ציבורית. בתמורה ל-253 מיליון שקלים, תחזיק הקרן ב-40% ממניות ‘נתיב אקספרס’ – שהוקמה ב-2001 בעקבות פירוק הדואופול בתחבורת ישראל, שבו החזיקו החברות ‘אגד’ ו’דן’ – ואת יתרת 60 האחוזים בה תמשיך להחזיק משפחת עפיפי. עם זאת, בכפוף לתנאים מתלים, תוכל קרן נוי לרכוש עוד 10% מהחברה.

ל’נתיב אקספרס’ – יחד עם התאגידים המוחזקים על ידה –  צי של כ-800 כלי רכב, והיא מעסיקה מעל 1,200 עובדים, מתוכם כ-1,000 נהגים.

250/200 סייד בר + קובייה

עד היום השקיעה קרן נוי בעשרות פרויקטים בארץ ובעולם לרבות השקעה בכביש 6, עיר הבה”דים, התחנות התרמו סולאריות באשלים, פרויקט האגירה השאובה בכוכב הירדן, תחנת הכח בבאר טוביה, מספר רב של פרויקטים פוטו-וולטאים בישראל וכן בפרויקטים בשלבי פיתוח שונים בספרד ובאיטליה.

בארבע הקרנות, שאותן מנהלים המייסדים, פיני כהן, רן שלח וגיל-עד בושביץ, משקיעים הלכה למעשה רבים מתושבי ישראל, זאת, בשל העובדה שמרבית המשקיעים המוסדיים, כמו אלטשולר שחם, הפניקס, מנורה, עמיתים, כלל, מגדל, מיטב דש, הלמן אלדובי, פסגות, אוצר התיישבות היהודים ועוד – משקיעים בקרנות אלה.

“העסקה הושלמה על רקע מדיניות הממשלה, לפיה מרבית קווי השירות בתחבורה ציבורית ובאוטובוסים יפורסמו להליכים תחרותיים עד 2030. כמו כן תקציב ההשקעה בתחום התחבורה בישראל כיום צומח בעקביות, כאשר חלקו בתקציב של פיתוח כבישים פוחת לטובת צמיחה בתקציב פיתוח תחבורה ציבורית”, נמסר מקרן נוי.

עוד נאמר, כי “במסגרת תוכנית החומש של חברת נתיבי ישראל הוקצו כ-3.3 מיליארד שקל לנתיבי התחבורה ציבורית בכבישים בעלי עומסי תנועה גבוהים, אשר יאפשרו קיצור משמעותי של זמני הנסיעה בתחבורה הציבורית ושירות טוב יותר למשתמשים בה בכבישים עירוניים ובין-עירוניים. כל זאת במטרה להעלאת רמת השימוש בתחבורה ציבורית על חשבון הרכב הפרטי”.

מקבוצת עפיפי נמסר: “אנו שמחים על השלמת העסקה עם קרן נוי, ומייחסים חשיבות רבה לשותפות עם הקרן. אנו מאמינים כי יחד נוכל לשפר ולקדם את תחום התחבורה בארץ בשנים הבאות. ההחלטה להתקדם בעסקה עם קרן נוי באה לאחר זיהוי הפוטנציאל בשותפות זו לטווח רחוק ועל בסיס האמון ההדדי שנוצר עם הקרן. תהליך הכנסת שותף לנתיב אקספרס החל בשנת 2019, בליווי משרד EY, ניסן דר ומשרד יעקב סלמון ליפשיץ, והתמקד במציאת שותף שיביא לסינרגיה עסקית ושותפות שתהיה מבוססת על אמון וחזון משותף”.

עוד נמסר מקרן נוי: “הקרן סימנה את תחום התחבורה הציבורית כאסטרטגי עבורה ואנו שמחים על כניסתנו לתחום, בשותפות קבוצת עפיפי המובילה. העסקה נחתמה לאחר מו”מ אינטנסיבי, אשר במהלכו הובעה הערכה מקצועית רבה ונרכש אמון הדדי רב בין הקבוצות, אשר ילווה אותנו בהמשך דרכנו המשותפת. אנו משוכנעים כי איכות הקבוצה, הדרג הניהולי והניסיון הרב שלה בתחום, יחד עם היכולות של הקרן, יאפשרו לנתיב אקספרס לצמוח ולהתפתח משמעותית במסגרת המכרזים העתידיים”.

870/135 ליינר ארטקל

משפחת עפיפי רכשה בשנת 2016 מ’קרסו מוטורס’ 50% ממניות נתיב אקספרס תמורת 68 מיליון שקל. מניתוח שערך ‘דה מרקר’ לעסקה עולה כי באותה עת הרכישה התבצעה לפי שווי חברה של 136 מיליון שקל, בעוד קרן נוי רוכשת את המניות לפי שווי חברה של 380 מיליון שקל לפני הקצאת המניות, ו-633 מיליון שקל אחריה.

כלומר, חמש שנים וחצי לאחר הרכישה, משפחת עפיפי ביצעה הכנסה יפה לקופתה, ולעומת זאת – העלייה מסבירה היטב מדוע הקרנות הגדולות מעוניינות בחברות תחבורה ציבורית בפורטפוליו ההשקעות שלהן.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה