ראש הממשלה וסגן שר הבריאות חנכו את הבניין הממוגן במרכז הרפואי ברזילי

בניין האשפוז הממוגן יכלול בתוכו חדרי מיון, חדרי ניתוח, מחלקות טיפול נמרץ, מכון דימות ומחלקות אשפוז * רה"מ נתניהו: "זה מרגש משום שיש פה סגירת מעגל" * סגן השר הרב ליצמן: "זהו יום בשורה לאשקלון ולדרום. מעבר להקמת חדר המיון הממוגן אנו מבשרים על הכפלת בית החולים ברזילי" * מנכ"ל ברזילי ד"ר לוי: התושבים ראויים לרפואה מתקדמת, טכנולוגית ומקצועית בעירם ולא תמה הדרך"

המרכז הרפואי ברזילי באשקלון חנך בימים אלו את הבניין הממוגן במעמד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ורעייתו, סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, הראשל"צ הגר"ש עמאר. את המעמד כיבדו בהשתתפותם גם שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, סגן שר האוצר הרב יצחק כהן, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר וראש עיריית אשקלון בפועל מר תומר גלאם רופאים, אישי ציבור וקהל רב.

לאחר הסרת הלוט מעל חדר המיון הממוגן שנחנך נשא ראש הממשלה בנימין נתניהו דברים ואמר:  "זה מרגש משום שיש פה סגירת מעגל. הייתי פה כמבקר בזמן עופרת יצוקה, ואחר כך כמובן אני זוכר את צוק איתן, כשבאנו הנה תחת אש, גם אני וגם רעייתי, לבקר פצועים. אנחנו זוכרים את הדילמה הנוראה. שאלנו את הד"ר חזי לוי, מנהל בית החולים, אם מצנתרים פצוע, ותוך כדי זה יש צבע אדום. מה עושים? בונים בית חולים מחודש, ממוגן, השיב לנו. זה קרה, זה שינוי עצום". עוד הוסיף כי "זה פשוט מחמם את הלב לעמוד כאן ולראות את הביצוע הנפלא, את העובדה שבקרוב תפתחו את השערים הללו, ובכל המיטות הללו והמתקנים הללו תצילו חיים, תביאו תקווה, ותביאו בשורה".

נתניהו אמר עוד כי "היו זמנים בישראל, אולי אתם זוכרים אותם, שבהם היו אלה ששאלו מדוע משקיעים אצלנו בביטחון ולא משקיעים בבריאות. ובכן, מה שאנחנו עושים פה היום – זו התשובה, אנחנו משקיעים גם בביטחון – וגם בבריאות. הכל חשוב בעינינו".

בדברים שנשא סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן שהיה מהתומכים הגדולים בפרויקט הוא אמר "זהו יום בשורה לאשקלון ולדרום. מעבר להקמת חדר המיון הממוגן שאנו כבר מחכים לו מאז 2010, אנו בעצם מבשרים היום על הכפלת בית החולים ברזילי מכפי שהוא היום.

אדוני רה"מ, אני מבקש להדגיש לך את גודל הבשורה היום: לצד חדר מיון חדש וממוגן, בהמשך השנה צפוי להיפתח כל הבניין הכירורגי, שזה מעל 40 אלף מ"ר. הבניין החדש כולל שבע קומות וכמובן גם מבנה מוגן לאשפוז, מיון כללי, חדר טראומה, מיון ילדים, מכוני דימות ורנטגן, עשרה חדרי ניתוח, טיפול נמרץ ילדים ומחלקות כירורגיות חדשות.

זו קפיצת מדרגה משמעותית לדרום ולאזרחי ישראל. מהיכרותי את העבודה הרצינית כאן אני יודע כי חדר המיון צויד במיטב הטכנולוגיה והמכשור הרפואי המתקדם בארץ".

עוד הוסיף סגן השר הרב ליצמן ואמר "טיפול במניעת העומסים בחדרי המיון בארץ היא משימה לאומית בעלת ערך גדול – אנו פועלים לכך בכל דרך שהיא ואני בטוח שנגיע ליעד הזה בהקדם".

דברים נרגשים נשא מנכ"ל ברזילי ד"ר חזי לוי שאמר: "מזה יותר מ-15 שנים תושבי אזור הדרום, שדרות, אשקלון, עוטף עזה, חוף אשקלון וכו' חיים במציאות הזויה תחת ירי טילים.  טפטוף שהפך לשגרת חיים או לוחמה בעצימות גבוהה יותר, דוגמת "עופרת יצוקה", "עמוד ענן" ו "צוק איתן" בקיץ 2014. בית החולים הקהילתי שלנו עמד ועומד במסירות לרשות הקהילה ולא פסק לרגע להילחם על בריאותם וחייהם של הפונים אליו, גם כאשר הטילים נפלו ואיימו גם על חיי הצוותים הרפואיים".

עוד הוסיף "תושבי אשקלון ראויים לרפואה מתקדמת, טכנולוגית ומקצועית בעירם. עומדים אתם – קברניטי המדינה – ומצהירים בצדק רב על צמצום פערים בפריפריה. כך נבנה בית חולים ציבורי מתקדם ומאיר פנים באשדוד וכך ילך וייבנה ויתפתח בית החולים שלנו, המשרת את תושבי נפת אשקלון. צדק חברתי וצמצום פערים בפריפריה. לא עוד לחפש מזור במרכז, אלא רפואה מקצועית וטכנולוגית ומסורה כאן, ליד הבית. בשגרה ובחירום. לכך ראויים תושבי העיר והנפה, ואנו, עובדי המרכז הרפואי,  בשם מדינת ישראל והרפואה הציבורית הכול כך חשובה, מתחייבים להמשיך ולספק במסירות ואהבה".

אני מודה לממשלת ישראל על ההחלטה בזמנו לבנות ולמגן את בית החולים. אני מודה לשר הבריאות ולמנכ"ל ולמשרד האוצר על התמיכה רבת השנים במהלך זה".

ד"ר לוי ציין "לא תמה הדרך. עוד רבה המלאכה. רבה ונדרשת לתקציב. פגייה חדישה וממוגנת, השלמת בניין השיקום שבעזרת השם, ובעזרתכם, יושלם עד סוף השנה ויהווה בשורה טיפולית עצומה לחבל ארץ זה. חדרי ניתוח ויחידות טיפול נמרץ מודרניים וממוגנים. מכון לב שייתן אכסניה ממוגנת וחדישה לצוות המקצועי כול כך בכול ענפי רפואת הלב. מחלקה נוירולוגית ויחידה לטיפול נמרץ לחולי אירועים מוחיים מסכני חיים. מכון דיאליזה חדיש וממוגן.

אני מתפלל ומקווה שיעלה בידינו, יחד עם השתתפות ועזרת הממשלה להשלים את העשייה ולהפוך את בית החולים למוסד רפואי מתקדם, המשרת באהבה ובערכיות את תושבי האזור".

הבניין החדש והממוגן של ברזילי יכלול 280 מיטות לשעת חירום, חדרי מיון למיניהם, כולל מיון ילדים, חדרי טראומה ומכון דימות חדש, כל אלה ישוכנו מתחת לפני הקרקע. מעליהם יהיו מחלקות טיפול נמרץ ילדים ונשימתי, מחלקת ילדים חדשה ושתי קומות של מחלקות כירורגיות.

בבניין הממוגן הושקעו 550 מיליון שקל, כשני שליש מהמדינה ושליש מתרומות. הבניה בוצעה על ידי 130 עובדים ונמשכה שבע שנים.

כתיבת תגובה