ראש הממשלה זכה לכתוב את האות הראשונה בספר התורה של ארגון זק"א תל אביב

ראש הממשלה ציין כי אין ספק בחשיבות של פעילות ארגון זק"א וביקש להעביר את תודתו והוקרת העם כולו לכלל המתנדבים העושים מלאכת קודש * ספר התורה נכתב לע"נ הנפטרים שטופלו בידי המתנדבים ויוכנס לגמ"ח הארגון 'אחים לצרה'

זקא תל אביב ראש ממשלה

מפגש מיוחד קיימו ראשי זק"א ת"א עם ראש הממשלה מר בנימין נתניהו במהלכו כתב את האות הראשונה בספר התורה שנכתב לעילוי נשמתם של הנפטרים שטופלו על ידי המתנדבים ויוכנס לגמ"ח "אחים לצרה" העוסק בהשאלת ציוד לבתי אבלים ובין היתר משאיל ללא תשלום ספרי תורה וארונות קודש.

המפגש הייחודי שנערך בתוך סדר יומו העמוס לעייפה של רה"מ מבטא את ההערכה העמוקה לארגון העושה מסביב לשעון בארץ בטיפול במקרים הקשים ביותר, תוך שיתוף פעולה עם כלל גורמי ממשל והרגולטורים העוסקים בתחום הטיפול בנפטרים ובאסונות קשים.

בראשית המפגש פרס מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד את פעילות הארגון, סקר את העשייה במסגרת שמונת סניפי גמ"ח אחים לצרה" וציין את ההכרה של הארגון לאחרונה כ"גוף הצלה" על ידי השר לביטחון פנים, אשר בתוקף סמכותו ובהסכמת שר הבריאות  להכריז על פי חוק בארגונים כארגוני חרום לאומיים ובהגדרתו בחוק "גוף הצלה", הודיע השר לביטחון פנים כי לאחר בדיקה מעמיקה של צוות מקצועי ממשרדו הוא מכיר בזק"א תל אביב כ"גוף הצלה", אשר מעבר להכרה המדינתית יש לכך משמעות מעשית בשעת חרום, בו יהיה הארגון כפוף להוראות הגוף האחראי לפיקוד ולשליטה בטיפול באירוע אסון המוני, כשמתנדבי זק"א יהיו חלק אינטגרלי מכוחות החרום וההצלה שיטפלו באירוע.

ראש הממשלה ציין כי הוא שמח שהוא נפגש עם זק"א באירועים מסוג זה ולא אחרים. רה"מ הוסיף כי אין ספק בחשיבות של פעילות ארגון זק"א וביקש להעביר את תודתו והוקרת העם כולו לכלל המתנדבים העושים מלאכת קודש. הוא הוסיף כי כולנו תפילה לקראת השנה החדשה הבעל"ט שלא נדע עוד צער ושלא תהיה להם עבודה.

במפגש נטלו חלק, רב הארגון ורב חברה קדישא תל אביב הגאון הרב יעקב רוז'ה, המכהן גם כחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, מנכ"ל זק"א ת"א הרב צבי חסיד, מנכ"ל חברה קדישא ת"א אשר היא שותפה לגמ"ח "אחים לצרה", הרב אברהם מנלה, מפקד זק"א ר' חיים נוגלבלט והמתנדב אריאל יזדי.

בתום המפגש כתב רה"מ את האות הראשונה בס"ת שהיא האות ב' כפי האות הראשונה בשמו והודה על הזכות שנפלה בחלקו להיות שותף למצווה.

4 תגובות ל: "ראש הממשלה זכה לכתוב את האות הראשונה בספר התורה של ארגון זק"א תל אביב"

  1. אם הוא כתב אות הספר תורה יהיה פסול

  2. ס"ת שכתבו מין

  3. מין הוא כומר לעבודה זרה. ןאולי דינו כדין מחלל שבת בפרהסיה ויש להתיישב בדבר .ומסתמא היה שם סיוע של אנ"ש והוי בגדר מסייע שיש בו ממש

  4. רק ממלאים את הדיו הספר כשר גם בלי המילוי!

כתיבת תגובה