ראש עיריית בני ברק הפתיע: מעל 5000 יח"ד נבנים כעת בעיר

ראש העיר חנוך זייברט שהשתתף בכנס להתחדשות עירונית גילה כי הסכים לוותר על מבני תעסוקה לטובת מבני מגורים – ישראל זינגר,ראש עיריית רמת גן: "אם הייתי עושה חשבון כלכלי הייתי צריך לעצור את כל הבניה"

בני ברק. צילום: יעקב נחומי | פלאש 90 הגגות תפוסים. בני ברק | צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

 

בפאנל ראשי ערים בכנס התחדשות עירונית בהובלת עו"ד משה טרספולסקי, שותף בכיר ואחראי על תחום התחדשות עירונית במשרד משה ניסים, אמר זייברט "הסכמנו לוותר על מבני תעסוקה לטובת מבני מגורים ואנחנו בונים מעל 5000 יח"ד כיום. לכל עיר החליפה שלה, בני ברק מאד צפופה אבל יש לנו פתרונות מתאימים. ראש עיר שיודע להביא פתרונות ולהתגבר על חסמים, מצליח", כך אמר ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט.

ישראל זינגר, ראש עיריית רמת גן אמר, "אני מצטייר כמי שבולם את ההתחדשות העירונית בעיר שלמעשה הובילה את התחום". לדבריו, "מדיניות התכנון ברמת גן היתה "בנה כפי יכולתך" ואיפה שיוצא בונים, והרשות צריכה להתמודד אתו. העיר סבלה מכך. אם הייתי עושה חשבון כלכלי הייתי צריך לעצור את כל הבניה, אבל יש מציאות המדיניות שלי היא למתן ולבלם בשלוש השנים האחרונות.  

מוטי ששון ראש עיריית חולון אמר, "אף אחד לא חושב על נגישות כאשר רצים לבנות פרויקטים של התחדשות עירונית. איפה איכות החיים? אתה רואה ישראלי ממוצע יוצא מחניה תת קרקעית כשהוא ממהר לעבודה? אני אומר, שתפו את ראשי הערים ושימו כסף. ללא תקציב ממשרד האוצר לתחבורה, לא יהיו תשתיות לכל אלפי יחידות הדיור.

חיים ביבס ראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי, "כמה זמן לוקח לממשלה להחליט החלטות בדברים מאד פשוטים, אפשר לראות מההחלטה על מינוי ראש רשות להתחדשות עירונית. יש 7 מיליון שקלים שיושבים במנהל מקרקעי ישראל, קח עשרה אחוז מזה ותעביר להתחדשות עירונית. הרשות להתחדשות עירונית קמה שמונים מליון שקל זה לא מספיק. תעבירו מאות מיליונים אחרת זה לא יקרה. ללא הסכם גג להתחדשות עירונית שמביא את המעטפת של התשתיות, הדברים לא יקרו".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה