רבע מיליארד פתקים לפח: התוצאה ללא הצבעה דיגיטלית

מתכוננים ליום שאחרי הבחירות • מה עושים רבע מיליארד פתקי הצבעה לסביבה?

ניר בר דוד, מנכ"ל הפארק לחינוך סביבתי ולמחזור, דודאים שבנגב | צילום: עינת מולכו

כל אחד מאיתנו למד בגן שנייר עשוי מעצים, ובשנים האחרונות למדנו שבזבוז נייר מזיק בצורה קריטית לכדור הארץ.

הנזק העצום הוא בכריתת יערות ענק על פני כדור הארץ המביא להריסת בתי הגידול של מיליוני זנים של חיות וחרקים וכן ישנו נזק בלתי הפיך לאקלים כדור הארץ ותרומה שלילית להתחממות הגלובלית.

250/200 סייד בר + קובייה

גם בשנת 2019, בעוד ישראל היא מעצמת סייבר, הייטק וטכנולוגיה עולמית, הבחירות במדינת ישראל מתנהלים על ידי פתקי הצבעה, גם בבחירות המוניציפליות וגם בבחירות הארציות. זאת, על אף שברחבי העולם כבר עברו להצבעה דיגיטלית והבינו שעידן הפתקים הוא עתיק – גם מבחינת איכות הסביבה, אבל גם ביעילות תהליך הספירה.

 מאות מיליוני הפתקים שמודפסים בשבועות האחרונים יסיימו את תפקידם בשבוע הבא, ככל הנראה ישמרו לתקופה מסוימת ואז יזרקו. גם אם יועברו למחזור – הנזק הסביבתי הוא עצום, בייחוד במדינת ישראל שיעילות תהליכי המחזור בה נמוכה ביותר.

ניר בר דוד, מנכ"ל הפארק למיחזור וחינוך סביבתי "דודאים" שבנגב: "שנת 2019, מדינת ישראל מנהלת מלחמות סייבר עם איראן ואנחנו עדיין משתמשים בשיטה העתיקה של פתקי הצבעה. לא ברור איך השיטה לא שונתה כבר ומדינה מערבית מתקדמת כמו ישראל לא עברה להצבעה דיגיטלית. בשינוי השיטה נייעל באופן חסר תקדים את תהליך ההצבעה, הספירה והחישוב, ויותר חשוב מכך – נשמור על הסביבה ועל כדור הארץ".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה