רגע אחרי התפטרות המנכ”ל: סכסוך עבודה בחברת פרטנר

ההכרזה על הסכסוך מגיעה בעקבות הימנעות מתמשכת של הרוכשים החדשים לקיים מו”מ עם העובדים על העברת השליטה בחברה | העובדים דורשים לחתום על הסכם קיבוצי חדש שיסדיר את זכויותיהם ויבטיח את עתידם התעסוקתי, כמקובל במקרים של העברת שליטה

פרטנר

רגע אחרי הודעת מנכ”ל ויו”ר דירקטוריון פרטנר על התפטרותם, ובעקבות הימנעות מתמשכת של הרוכשים החדשים לקיים מו”מ עם ההסתדרות ועם הוועד על הסדרת זכויות העובדים בעקבות העברת השליטה לבעלים חדשים – הכריזה היום (ג’) ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברת פרטנר.

הסכסוך יחול על 2,700 עובדי החברה, שדורשים לחתום על הסכם קיבוצי חדש לאור העברת השליטה (כנהוג במקרים כאלה) – מה שיבטיח את עתידם התעסוקתי ומכאן גם את המשך הצלחת החברה.

250/200 סייד בר + קובייה

עוד בעילות לסכסוך שהוכרז: דרישת העובדים לקיים חובת גילוי בנוגע לנתונים על עסקת המכירה; שקיפות השלכות העסקה – בין אם על מצב החברה ובין אם על זכויות העובדים; דרישה לקיים כאמור מו”מ עם העובדים על עסקת המכירה; דרישה לחתום על סעיף שיבטיח לעובדים רשת ביטחון מפני פיטורים או התייעלות.

כמו כן, ההסתדרות ונציגות העובדים מבקשות לקבוע מנגנון להבטחת שמירה על איתנות פיננסית של החברה תוך הקצאת בטוחות לעובדים; מינוי נציגי עובדים לדירקטוריון; ביסוס תוכניות לפיתוח ולהשקעה; ותגמול בגין עסקת המכירה.

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: “גם בתקופות של שינוי וטלטלה היו ונותרו עובדי פרטנר הכוח המניע של החברה. כעת, עם העברת השליטה, דורשת ההסתדרות מהבעלים החדשים לכבד את זכויות העובדים ולהיכנס למו”מ על הסכם חדש שיסדיר את יחסי העבודה ויבטיח את עתידם.

“החברה צריכה לשים לנגד עיניה את חשיבות העובדים ואת תנאי עבודתם, ואנחנו בהסתדרות נעמוד לצד העובדים ככל שיידרש עד שתושלם עסקת המכירה באופן שיכבד ויוקיר את אלה שנותנים מזמנם ומרצם להצלחת פרטנר”.

יו”ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי: “אנו דורשים מגרעין השליטה החדש לקחת אחריות כלפי החברה ועובדיה ולהבהיר את כוונותיהם. אני מצפה מהרוכשים שיתעשתו וייכנסו למו”מ, שכן אם לא יהיה כך, לא נהסס לנקוט מהלכים שיובילו בכל זאת למו”מ הוגן”.

Inner article

 

יו”ר ועד עובדי פרטנר קרן אופק: “פעמים רבות ניסינו להיכנס למשא ומתן מאז נודע כי הסכם הרכישה מתגבש, אך נתקלנו בגרירת רגליים. המצב בו מנכ”ל החברה ויו”ר הדירקטוריון מתפטרים מתפקידם מחד, ומנגד אין עם מי לנהל מו”מ על מעמדם של עובדי החברה בהסכם הרכישה, אילץ אותנו להכריז על סכסוך עבודה.

“עובדי פרטנר הם כוח מאוחד ומלוכד, ומי שיבחר להתעלם מזכויותיהם ימצא מולו אלפי עובדים ועובדות נחושים וכוח ארגוני מוכח”.

באשר להתפטרותו של מנכ”ל החברה הוסיפה אופק: “ידענו לעבוד ביחד, וראינו עין בעין את ההון האנושי כמרכיב העיקרי בהצלחת החברה ומנוע הצמיחה העיקרי שלה. פרטנר זכתה באחד מטובי המנהלים בשוק התקשורת ובמשק בכלל”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה