רגע לפני בלאק פריידי: מערכת הפרסום של פייסבוק – קרסה

חגיגות הקניות ברשת משפיעים גם על ענף הפרסום ופלטפורמת הפרסום של פייסבוק קרסה, ככל הנראה מעומס קמפיינים • מנהל סוכנות דיגיטל חרדית ל’ביזנעס’: “לא נוכל להעלות קמפיינים בזמן ואיבדנו אפשרות לעקוב אחר הקמפיינים”

עומס פרסום בסושיאל מדיה? פייסבוק קרסה | מקור: pixabay

אם חשבתם שעומס הקניות ברשת ישפיע רק על שרתי אמזון, איביי ושאר אתרי הקמעונאות, כנראה שטעיתם – ובגדול.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

לצד מיליארדי גולשים המממשים את חגיגות הקניות ברשת ונוהרים לאתרי הקניות, רושמות גם פלטפורמות הפרסום הדיגיטליות זינוק שיא במספר הקמפיינים – עד כדי כך שמנהל המודעות של פייסבוק קרס ולא מאפשר למנהלי קמפיינים להעלות קמפיינים חדשים ולעקוב אחר ביצועי הקמפיינים הקיימים.

עם זאת, למרות שניתן לייחס את הקריסה לעומס הפרסום, ייתכן שהתקלה לא קשורה לכך, שכן מדובר בקריסה שנייה של פייסבוק תוך 48 שעות – בעוד במקרה הקודם מדובר היה באפליקציית הצ’ט שלה, Messenger, שאיננה קשורה למערכת הפרסום החכמה.

כאמור, החל משות הצהריים מדווחים מנהלי קמפיינים מהארץ ומהעולם כי אינם מצליחים להעלות מודעות ממומנות לפייסבוק ואינסטגרם בצורה תקינה ואינם מקבלים נתונים על המרות רכישה ועוד.

האם זה ישפיע על הרכש מדיה של המפרסמים בפייסבוק? “הנזקים של פייסבוק יכולים להגיע למיליוני שקלים”, אומר משה לוינגר, המנכ”ל והבעלים של סוכנות הדיגיטל החרדית ‘סמארט קליק’ ל’ביזנעס’. “נתקלנו בקשיים להעלות קמפיינים ואף פוסטים רגילים. התקופה הנוכחית עמוסה בפרסומות ומנהלי קמפיינים רבים בוחרים להפנות תקציבים לגוגל בעקבות הקריסה”, הוסיף.

בהודעה שפרסם מוקדם יותר היום דוברה של חברת פייסבוק נכתב: “אנו מודעים לכך שחלק ממנהלי הפרסום אינם מצליח להשתמש בפייסבוק ביזנעס כראוי אנו פועלים לפתרון הבעיה בהקדם האפשרי”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה