רה"מ: מחבקים את בני ברק, דואגים לבריאות ולכלכלה

סגר כללי מוטל מ-14:00 בצהריים – אין מעבר מעיר לעיר • הסגר יתהדק מחר (ד) מ-14:00 ועד 7:00 בבוקר ביו"ט ראשון של פסח • 90 מיליארד ש"ח הוקצו למשבר הקורונה • הנגיף בבלימה, ואם המגמה תימשך, הסגר יוסר בהדרגה • נתניהו קרא: "די להסתה" והוסיף – לאחר שסיפר על שיחתו עם ראש עיריית בני ברק: "קנו מוצרי צריכה ישראלים; מאמין שאסטרטגית היציאה שלנו תשקם את כלכלת ישראל"

ראש הממשלה בהצהרה על סגר כללי במשבר הקורונה | צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

"אנחנו בשבוע גורלי בקרב הבלימה מול הקורונה", פתח ראש הממשלה את הצהרתו המיוחדת אמש, "הימים הללו יקבעו התקדמות או נסיגה, חיים או מוות. בארה"ב – השיא עוד לפניהם, באירופה נאבקים במחלה ומאות אנשים מתים מדי יום. התמונה מעט אופטימית, אבל התמונה בכללותה מוסיפה להיות קודרת. הסופה הפראית הזו גובה קורבנות מכל חלקי ושכבות העמים ללא הבחנה, ומזעזעת כלכלות רבות.

"בזכות הצעדים שנקטנו, מצבנו טוב יותר, אך לא בבת אחת. חכמת הדורות מלמדת כי יש דרך ארוכה שהיא קצרה, וכשמדובר בבריאות ובחיי אזרחי ישראל אסור שיהיו קיצורי דרך. ראינו מה היה בפורים – ופסח לא יהיה פורים. בפסח תחגגו עם המשפחה שנמצאת אצלכם עכשיו בבית.

250/200 סייד בר + קובייה

"נחליט הערב בממשלה על הטלת סגר כללי ממחר (ג') בארבע אחה"צ (נציין כי אושרה בסופו של דבר תוספת של שעתיים והסגר יחל ב-14:00. א"י). תישארו בערים ובשכונות שלכם, התושבים בשכונות מסוימות בירושלים יישארו במרחב שיוגדר להם, הסגר יהיה עד יום שישי, בנוסף יהיה סגר ללא יציאה מהבתים ביום רביעי לפני ליל הסדר משעה 6 בערב ועד ל-7 בבוקר".

בנאומו הודה נתניהו לצוותי הרפואה, למלאכים בלבן ולמלאכים במדים. כמו"כ הודה לאמנים הרבים שיוצאים לשמח את עם ישראל בכל הדרכים האפשריות בעת הזו. עוד אמר ראש הממשלה: "בד בבד, יש סימנים חיוביים לתרחישי היציאה מהמשבר, אבל אסור לנו להיכנס לשאננות, הכללים יחולו גם על החגים של הלא-יהודים, אם המגמות החיוביות יימשכו נצא מהסדר בהדרגה אחרי חג הפסח והמימונה".

הסדר של פתיחת הסגר יהיה כדלהלן: "יפתחו קודם כל את אלו מקבוצות הסיכון הנמוכות ולאחר מכן קבוצות שבסיכון גבוה יותר. תחילת היציאה תפיח במשק חיים חדשים והכל ישתנה", עודד רה"מ.

"בינתיים", הצהיר, "העברנו בממשלה תקציב חירום של 90 מיליארד שקל לעצמאים, לשכירים, ולמבקשי העבודה. אני מקווה שהמענק יגיע עוד תוך כדי חול המועד", אמר – למרות שנציין כי חלק מהעצמאים כבר קיבלו את המלגה אתמול (ב) לחשבונות הבנק שלהם. "בנוסף, אני מבקש דבר חשוב: לקנות מוצרי צריכה ישראליים". והצהיר: "אני מאמין שאסטרטגית היציאה שלנו תשקם את כלכלת ישראל".

Inner article

אשר לסאגת הבדיקות לקורונה אמר: "אנו שואפים להגיע ל-10,000 בדיקות ביום כדי לאפשר את אותה יציאה מדורגת ופתוחה מן הסגר, מספר בדיקות זה ימקם אותנו במקום שני לנפש בעולם, ישראל מובילה בהרבה מאד דברים ולא סתם דורגה במקום הראשון בעולם מהמדינות הבטוחות מקורונה".

וגם פוליטיקה לא נעדרה מנאומו של נתניהו – שכללה גם התייחסות להסתה נגד הציבור החרדי בכל רחבי הארץ: "אני משוכנע שעם רצון טוב ומאמץ הדדי משותף ניתן וצריך להגיע בהקדם לממשלת אחדות, ראינו התגייסות יוצא מן הכלל של כל הצוותים הרפואיים, וראינו גם הסתה איומה נגד הציבור החרדי גם בתקשורת וגם ברשתות החברתיות, זה בלתי מקובל ובלתי נסבל, אני יודע שזה לא משקף את רוב רובה של אזרחי ישראל. לפני זמן קצר שוחחתי עם ראש עיריית בני ברק ואמרתי לו שלמרות ששנינו בבידוד, אנחנו ביחד. אנחנו מחבקים את בני ברק והלב שלנו עם בני ברק.

"החיבור הנוסף שלנו הוא עם המורשת שלנו – עם, שידע כל כך הרבה סבל ומשברים יותר מכל עם אחר באנושות. חג הפסח מציין את ההתגברות על המיצרים, בכל דור ודור. אנו נתגבר על האתגרים של הדור, ביחד ובהצלחה. אנו כותבים יחד פרק קשה בתולדות עמנו ומדינתנו" – סיים רה"מ ובירך את הציבור בחג שמח ובריאות שלמה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה