רוכשים שמן זית? שימו לב למחיר, הוא יכול להיות זול יותר

אושר עד תמכור שמן זית ב-9.8 ש"ח ל-750 מ"ל, וילי פוד ב-12 ש"ח ורמי לוי ב-12.80- הוזלה של עד 60% ממחיר שמן הזית כיום • להערכת מומחים מחירי שמן הזית אמורים לעלות ב-2021, והמכסות יסייעו לייצוב השוק • המהלך, תוצאה של חלוקת מכסה בהיקף של 2,000 ליטר שמן זית ליבואנים, שהתחייבו במקביל לרכוש שמן זית מיצרנים מקומיים

ייצור שמן זית | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה פרסמה את תוצאות ההליך התחרותי להפחתת מחירי שמן זית לצרכן. הוועדה החליטה על חלוקת מכסת 600 טון שמן זית כתית מעולה בבקבוקים אשר חולקו בהליך תחרותי ומכסה נוספת של שמן זית בהיקף של 1,400 טון בצוברים לתעשייה.

חברת מרב מזון כל בע"מ (אושר עד) זכתה במכסה ליבוא 300 אלף ליטר שמן זית לאחר שהתחייבה למכור את השמן במחיר לצרכן של  9.8 ₪ לבקבוק של 750 מ"ל.

חברת וילי פוד זכתה במכסה ליבוא 200 אלף ליטר שמן זית לאחר שהתחייבה למכור את השמן במחיר 12 ₪ לבקבוק 750 מ"ל.

חברת רמי לוי זכתה במכסה ליבוא 100 אלף ליטר שמן זית לאחר שהתחייבה למכור את השמן במחיר 12.80 ₪ לבקבוק 750 מ"ל.

בנוסף זכו 11 תעשיינים במכסות לייבוא שמן זית במיכלים תעשייתיים פטורים ממכס. החברות הזוכות הן: שמן תעשיות, מכוורת יד מרדכי, משק משפחת ג'האשן, סבא חביב, משק אחיה, תה ויסוצקי, טבע גב, מיה תעשיות, ג.מ. טעם הארץ וקבוצת יבנה.

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, דוד לפלר: "המכסות הפטורות ממכס צפויות להוריד משמעותית את מחיר שמן הזית המיובא לצרכנים, ואני קורא לצרכנים להשוות מחירים ולנצל את ההטבה הגלומה במכסות הפטורות ממכס. במקביל, אני מברך את התעשיינים שנענו לבקשתנו והתגייסו לרכוש מתוצרת הגידול המקומי, על מנת להבטיח את המשך קיום ענף גידול הזיתים בישראל".

דני טל, יו"ר ועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה מסר כי "להערכתנו, בשנת 2021 צפויה עליה במחיר שמן הזית לצרכן. המכסות הפטורות ממכס, כמו גם ההליך התחרותי בו הזוכים מתחייבים למחיר נמוך לצרכן, יסייעו במיתון עליית המחירים הצפויה", אמר טל.

לדברי יו"ר ועדת המכסות, "מחירי שמן הזית ישווקו לצרכנים במחיר 9.80-12.80 ₪, הנמוך בכ-60% ממחיר שמן הזית כיום".

כתיבת תגובה