רישיונות הרכב שתוקפם פג יוארכו לתקופה נוספת

שרת התחבורה מקדמת חקיקה שתסדיר את הפטור ממבחני רישוי למגויסים ומפונים גם מעבר ל-90 יום | החוק לא נערך למתן פתרון למקרה של גיוס ארוך יותר משלשה חודשים ומדובר באזרחים רבים שנדרש עבורם פתרון | במקביל, עקב המצב הביטחוני: תקופת הארכה נוספת לרישיונות נהיגה שתוקפם פג בימים אלה

מכון רישוי לרכב | צילום: ניר ודל, ויקיפדיה

שרת התחבורה  מקדמת חקיקה שתסדיר את הפטור ממבחני רישוי למגויסים ומפונים גם מעבר ל-90 יום.מאז פרוץ המלחמה חתמה השרה רגב על צווים שהאריכו את המועד לביצוע מבחני רישוי (טסטים). למבחנים שהמועד האחרון שלהם היה בחודשיים הראשונים למלחמה (7.10.23 – 6.12.23) הוארך המועד ב-60 יום לציבור הרחב.

בהמשך הוארך המועד פעם נוספת לאוכלוסיות זכאיות שנקבעו ובכלל זה לרכבים של חיילים שגויסו, אנשי כוחות הבטחון ומפונים. לאור העובדה כי לא ניתן לחתום על צווים להארכה מעבר ל-90 יום ממועד מבחן הרישוי המקורי, כאשר ישנם חיילים מגויסים מתחילת המלחמה ושמועד זה חולף עבורם השבוע, הודיעה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב כי תקדם את הדחיה בחקיקה באופן שיאפשר הארכה נוספת לאוכלוסיות אלו.

שרת התחבורה ציינה כי מדובר באזרחים רבים שנדרש עבורם פתרון, וכי החוק בישראל לא נערך לסיטואציה מעין זו של הארכה מעבר ל-90 הימים שמסתיימים כעת, ולפיכך, נדרש שינוי החקיקה על רקע צרכי השעה יוצאי הדופן. יחד עם זאת, במשרד התחבורה ממליצים לכל מי שבאפשרותו לעשות את הטסט, לבצע זאת בהקדם האפשרי לטובת בטיחותו ובטיחות כלי הרכב.

כתיבת תגובה