רכב דרום קוריאני יוזל ב-7%, המזגנים ב-12%

בעקבות הסכם הסחר עם דרום קוריאה ולאחר עיכוב של זמן ארוך למדי, שר האוצר חתם אמש על הצו המבטל את המכס על מוצרים מיובאים מדרום קוריאה | המשמעות – קיה פיקנטו, יונדאי קונה או שברולט טרייל בלייזר יהיו זולות יותר בשיעור של 7% וכך עוד אלפי מוצרי צריכה בכלל הענפים | המזגנים יוזלו ב-12%

קיה נירו היברידית | צילום: יצרן

אם הזמנתם קיה פיקנטו, יונדאי קונה או שברולט טרייל בלייזר ולא הבנתם מדוע הרכב מתעכב במכס – זו הסיבה. במשך חודשים ארוכים דחה שר האוצר, אביגדור ליברמן, את החתימה על הצו המהווה את החלתו בפועל של הסכם הסחר עם דרום קוריאה.

רק אתמול, נחתם הצו המבטל את המכס על מוצרי תעשייה וחקלאות המיובאים מדרום קוריאה. הצו נחתם בעקבות כניסתו לתוקף של הסכם הסחר החופשי שנחתם בין ישראל לדרום קוריאה ואושרר על ידי ממשלת ישראל ב-17 במרץ 2022.

הצו יביא, ביתן היתר, לביטול המכס המוטל על יבוא למכוניות מדרום קוריאה, בשיעור של 7%. כמו כן, יביא הצו לביטול המכס המוטל על יבוא מזגנים מדרום קוריאה, בשיעור של 12%. הפסד הכנסות המדינה ממסים כתוצאה מהפחתת המכס צפוי להסתכם ב-220 – 225 מיליון ₪ בשנה. ייתכן מאוד שזו הסיבה שהחתימה על החלת הצו בפועל – התעכבה, כדי לא להפסיד הכנסות, על אף ההסכם שנחתם ואושרר.

כל שנותר לקוות – לאור יוקר המחיה – שהיבואנים אכן יגלגלו את ההנחה אל הצרכנים ולא יגרפו אותה אל כיסם.

תגובה אחת ל: "רכב דרום קוריאני יוזל ב-7%, המזגנים ב-12%"

  1. ברוך שהיבואנים הרעבים יגרפו הכל לכיס… מה השאלה בכלל

כתיבת תגובה